خانه / اجتماعی / فرماندار سقز: کردستان ۸ سال از توسعه خدمات زیربنایی عقب است

فرماندار سقز: کردستان ۸ سال از توسعه خدمات زیربنایی عقب است

فرماندار شهرستان سقز با اشاره به اینکه کردستان ۸ سال از توسعه خدمات زیربنایی عقب است گفت: برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار باید در جهت تسریع در روند ارتقا شاخص های توسعه در کردستان تلاش کنیم

به گزارش کردپرس؛ علی اکبر ورمقانی در همایش توسعه روستایی با حضور استاندار و رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور  در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کردستان با بیان این مطلب خواستار تأمین اعتبار برای دستیابی به شاخص‌های قابل قبول استان نسبت به میانگین کشوری شد و گفت: کردستان ۸ سال از توسعه خدمات زیربنایی عقب است.
 
وی با اشاره به وعده دولت برای تأمین اعتبارات به صورت جهشی با هدف جبران خسارات استان‌های آسیب دیده در جنگ تحمیلی خواستار تزریق این اعتبارات شد.
 
فرماندار ویژه شهرستان سقز با تأکید بر لزوم دستیابی به توسعه متوازن و پایدار در روستاها، مشارکت روستائیان را از اصول این کار عنوان کرد و افزود: برای تحقق این هدف، باید روستائیان را در تصمیم‌گیری‌ها، اجرا، بهره‌برداری و نظارت مشارکت بدهیم.
 
ورمقانی افزایش تولید روستاها و تقویت تعاونی‌ها را در راستای توسعه روستاها ضروری ارزیابی کرد و گفت: نهادهای حقوقی شکل گرفته در روستاها باید تقویت شوند.
 
وی در ادامه توجه ویژه به نخبگان بخش کشاورزی با هدف دستیابی به توسعه را خواستار شد و گفت: تقویت صنایع تبدیلی و بسته‌بندی محصولات کشاورزی و دامی در روستاها باید مد نظر قرار بگیرد.
 
ورمقانی برنامه‌ریزی برای اجرای الگوی کشت را از مطالبات کشاورزان عنوان کرد و افزود: تجربه موفق خرید تضمینی محصولات کشاورزی در این دولت صورت گرفت.
 
فرماندار سقز با اشاره به خرید ۷ میلیون تن گندم از کشاورزان گفت: خریدهای حمایتی و توافقی محصولات کشاورزی باید بیش از گذشته مد نظر قرار بگیرد.
 
وی با بیان اینکه روستائیان می‌توانند، بهترین نگهبانان منابع طبیعی باشند تشکیل تعاونی‌ها در این حوزه را یک اولویت عنوان کرد.
 
فرماندار سقز با اشاره به دشواری کار تولید برای کشاورزان که گاه بدون سود همراه می‌شود، تصریح کرد: در مقابل دلالان تا چندین برابر سود می‌کنند که دولت باید با قطع دست دلالان، خود جایگزین آنها شود.
 
وی در پایان توجه ویژه به نخبگان بخش کشاورزی با هدف دستیابی به توسعه در روستاها را خواستار شد و گفت: کردستان ۸ سال از توسعه خدمات زیربنایی عقب است.
 
کد مطلب: ۷۴۵۹۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۱۳  |  ساعت: ۱۹ : ۵۰

شناسه خبر : 8215

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =