خانه / اجتماعی / فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران: هر کسی که در چارچوب قانون عمل کند مورد حمایت نیروهای انتظامی است

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران: هر کسی که در چارچوب قانون عمل کند مورد حمایت نیروهای انتظامی است

سنندج – فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: هر کسی که در چارچوب قانون و مصوبات شورای تامین عمل کند مورد حمایت نیروی انتظامی است و مشکلی نه برای آنان و نه برای ما پیش نمی آید.


سردار سرتیپ حسین اشتری ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان کردستان، در خصوص اقدامات نیروهای مرزی علیه کولبران اظهارداشت: یکی از موضوعاتی که همیشه در خصوص استان کردستان مورد بحث است، کولبری و کولبران هستند که در شورای تامین مصوبات خاصی در حمایت از آنان مقرر شده است که اگر طبق این مصوبات کولبران کار خود را انجام دهند هیچ مشکلی برای آنان پیش نیامده و مورد حمایت نیروی انتظامی نیز قرار خواهند گرفت.

وی افزود: کولبران طبق مصوبات شورای تامین استان کردستان باید از مکان های مشخص، اجناس مشخص و زمان های مشخصی برای انجام فعالیت خود استفاده کنند و هر کسی که طبق این مصوبات عمل کند مورد حمایت نیروی انتظمی بوده و در غیر این صورت و در صورت عدم رعایت قانون و تردد از مکان های ممنوعه مشکلاتی هم برای ما و هم برای خود ایجاد می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به تجهیز قرارگاه های مرزی اشاره کرد و ادامه داد: قرارگاه های مرزی نیاز به تجهیزات و تکنولوژی های روز دارند تا در موافق لزوم با سرعت و دقت عمل بیشتر بتوانند فعالیت های خود را پیش ببرند.

اشتری یادآور شد: از ابتدای امسال تا کنون تعدادی از این تجهیزات به مرزها ورود کرده اما کافی نیست و سعی داریم تا پایان امسال و حتی در سال آینده با توجه به اعتباراتی که در اختیار داریم این پایگاه ها را تجهیز کنیم.

وی بیان کرد: طی چند سال گذشته با توجه به اقدامات خوبی که در استان کردستان صورت گرفته، شاخص های مورد نظر رو به بهبودی است و نیروی انتظامی نیز در این منطقه توفیقات خوبی به دست آورده است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: استان های مرزی به خصوص استانی مانند کردستان که از حساسیت بیشتری برخوردار است در رابطه با تقویت بنیه انسانی و دفاعی و تجهیزاتی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و سعی می شود این نقاط را بیشتر تقویت کنیم.

اشتری اظهارداشت: در حال حاضر استان کردستان یکی از امن ترین استان های کشور است و با مجاهدت و هوشیاری نیروهای انتظامی و نظامی و همچنین مشارکت های مردم امنیت با ثبات در این منطقه حاکم است و امیدواریم با همکاری و تعامل بیشتر مردم و نیروی انتظامی این امنیت نیز ارتقا یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان کشفیات نیروی انتظامی طی سال جاری اشاره کرد و افزود: در خصوص کشفیات در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته ایم که با توجه به برنامه هایی که در دست داریم انتظار می رود این روند رو به رشد همچنان پابرجا بماند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پایان سخنان خود به آمار تصادفات نیز اشاره کرد و یادآور شد: در خصوص تصادفات جاده ای و شهری در سه ماهه اخیر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته ایم که امیدواریم با همت همکاران ما، مردم و رانندگان تا پایان سال این کاهش را بیشتر شاهد باشیم.

گفتنی است سفر یک روزه فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور تکریم و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی استان کردستان به سنندج صورت گرفته بود.

شناسه خبر : 22374

این خبر رو هم ببینید

فتوای بی‌سابقه یک عالم اهل تسنن عراق درباره ایران

«شیخ عبداللطیف الهمیم» رئیس دیوان اهل تسنن عراق در یک فتوای بی‌سابقه، اهل تسنن را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =