خانه / سیاسی / فواد معصوم خطاب به بارزانی: حزب دموکرات کردستان در جنگ سرنوشت ساز عراق نقش برجسته‌ای خواهد داشت

فواد معصوم خطاب به بارزانی: حزب دموکرات کردستان در جنگ سرنوشت ساز عراق نقش برجسته‌ای خواهد داشت

رئیس جمهوری عراق در پیامی به دبیر کل حزب دموکرات کردستان اعلام کرد که این حزب در کنار دیگر احزاب عراقی نقش ارزنده ای در جنگ سرنوشت ساز کنونی ایفا خواهد کرد

فواد معصوم رئیس جمهور عراق در پیام تبریکی به مناسبت ۶۸مین سالگرد تاسیس حزب دموکرات کردستان، خطاب به مسعود بارزانی تاکید کرد که این حزب نقش سازنده و ارزنده ای در بنا نهادن عراق جدید ایفا کرده است.
فواد معصوم در این پیام گفته‌: «اطمینان دارم حزب دموکرات کردستان به عنوان نیرویی دموکراسی خواه و تجددطلب که در طول مبارزات ده ها ساله خود نقش بزرگی در بنا نهادن عراق جدید ایفا کرده است در این جنگ سرنوشت ساز نیز به همراه دیگر نیروهای عراقی و کردستانی نقش برجسته ای خواهد داشت.”
داعش پس از کنترل موصل و تکریت و مناطق گسترده ای از خاک عراق، به مناطق کُردنشین عراق حمله کرد و ۲۵ درصد از خاک کردستان عراق را اشغال نمود.
دولت عراق در روزهای گذشته به‌ منظور افزایش توان اربیل در مقابله‌ با داعش؛ کمک های تسلیحاتی خود را به اقلیم کردستان ارسال کرد.
مسعود بارزانی در گفتگوی تلفنی اخیر خود با جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا، پایبندی اقلیم کردستان به پروسه سیاسی عراق را اعلام کرد.
پیش از رویدادهای اخیر، رئیس اقلیم کردستان با تاکید بر اینکه کُردها خود را وارد جنگ فرقه ای در عراق نمی کنند، بر برگزاری همه پرسی استقلال و تعیین سرنوشت کُردها در عراق پافشاری می کرد.
 
 
کد مطلب: ۶۸۱۹۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲۶  |  ساعت: ۱۰ : ۵۶ – کرد پرس

شناسه خبر : 18309

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 17 =