خانه / سیاسی / فواد معصوم نامزد نهایی کُردها برای ریاست جمهوری عراق

فواد معصوم نامزد نهایی کُردها برای ریاست جمهوری عراق

نمایندگان کُرد در پارلمان عراق از طریق رای گیری، فواد معصوم یکی از نامزدهای معرفی شده از سوی اتحادیه میهنی کردستان را به‌ عنوان نامزد نهایی کردها برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق انتخاب کردند

نمایندگان کُرد در پارلمان عراق از طریق رای گیری، فواد معصوم یکی از نامزدهای معرفی شده از سوی اتحادیه میهنی کردستان را به‌ عنوان نامزد نهایی کردها برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق انتخاب کردند.
مجلس نمایندگان عراق روز چهارشنبه (۱ مرداد/ ۲۳ جولای) برای انتخاب رئیس جمهور این کشور نشستی را برگزار کرد اما بنا به درخواست کُردها و برای معرفی یک نامزد از سوی آن ها، این نشست به روز پنجشنبه موکول شد.
نمایندگان فراکسیون های احزاب کردستانی در مجلس نمایندگان عراق چهارشنبه شب، نشست مشترکی را برگزار کرده و در رای گیری فواد معصوم را به عنوان نامزد نهایی کُردها برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق انتخاب کردند.
از ۶۲ نماینده کُرد در مجلس عراق ۵۵ نماینده از همه فراکسیون ها حضور داشتند و در رای گیری؛ فواد معصوم ۳۰ رای را کسب و برهم صالح ۲۳ رای را به دست آورد و ۲ رای نیز ممتنع اعلام شد.
قرار است امروز نشست پارلمان عراق برای انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور برگزار شود.
رئیس جمهوری در عراق براساس توافق نانوشته میان طیف های قومی و مذهبی این کشور به کُردها رسیده و در میان کُردها نیز این پست سهم اتحادیه میهنی به رهبری جلال طالبانی است.
 
 
کد مطلب: ۶۶۹۳۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۲  |کرد پرس

شناسه خبر : 18603

این خبر رو هم ببینید

با اهانت و ساخت فیلمهای دروغین نمی توان نور و حقیقت رسول اکرم را از نظرها پنهان کرد

عضو شورای مدارس علوم دینی اهل سنت بیان داشت: در فیلم های دروغین مطالبی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =