خانه / اجتماعی / لزوم برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز در كردستان/ كوتاهي مسئولان قابل اغماض نيست  

لزوم برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز در كردستان/ كوتاهي مسئولان قابل اغماض نيست  

رئيس كل دادگستري كردستان خواستار برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز در شهرهاي مختلف اين استان شد.
 

 
علي اكبر گروسي ظهر امروز در جلسه شوراي حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي استان كردستان اظهار داشت: انتظار مي رود كه دستگاه هاي دولتي و در راس آنها دستگاه قضايي استان به صورت قاطع با ساخت و سازهاي غيرمجاز در شهرهاي كردستان برخورد كنند.
 
وي با بيان اينكه، ساخت وسازهای غیرقانونی تخلف از ضوابط و مقررات و مخالف نظم عمومی است و ضرورت دخالت مدعی العمومی را ایجاب می کند، ادامه داد: برخورد قاطع با سوء استفاده هاي صورت گرفته در اين بخش يك امر لازم و ضروري است و دستگاه قضايي استان بدون هيچ گونه محدوديتي با اين گونه اقدامات غيرقانوني برخورد مي كند.
وي با اشاره به بعضي از سوء استفاده هاي صورت گرفته در خصوص ساخت و سازهاي غيرقانوني به ويژه در شهرستان ديواندره عنوان كرد: کوتاهی مسئولین فعلی و گذشته در امر ساخت و سازهای غیر قانونی قابل اغماض نیست.
رئيس كل دادگستري استان كردستان خواستار تشکیل شورای حفاظت از اراضی و منابع طبیعی در شهرستان دیواندره شد، و افزود: انتظار مي رود كه با تشكيل اين شورا ضمن رفع تصرف هاي صورت گرفته، با سوء استفاده هاي اعمال شده در اين بخش نيز برخورد شود.
وي گفت: جلسات شوراي حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي ديواندره باید به صورت هفتگی با همکاری فرماندار به عنوان مدیر عالی دولت در شهرستان و نظارت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان از جنبه توقف جرائم عمومی، حفظ نظم و امنیت عمومی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی تشکیل شود.
گروسي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ساخت و سازهای غیر قانونی در منطقه زور آباد يك و دو شهرستان دیواندره افزود: کوتاهی مسئولین فعلی و گذشته قابل اغماض نیست و چنانچه در هر مقطعی مسئولی کوتاهی كرده باشد باید برابر آنچه قانون پیش بینی کرده برخورد صورت گيرد.
گروسی در پایان ضمن تاكيد بر همكاري و تعامل كليه دستگاه ها و ادارات دولتي استان كردستان در راستاي حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي اظهار داشت: انتظار مي رود كه سازمان بازرسی استان علت ساخت و سازهای غیر قانونی در مناطق ذکر شده را بررسی كند تا مشخص شود به چه عنوان و چه علتی در منظر مردم این همه ساخت و ساز غیر قانونی صورت گرفته است.
 
 

شناسه خبر : 9935

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =