خانه / اجتماعی / لزوم بهره برداری از ظرفیت های کردستان برای رفع بیکاری/ حفظ اشتغال موجود در اولویت باشد  

لزوم بهره برداری از ظرفیت های کردستان برای رفع بیکاری/ حفظ اشتغال موجود در اولویت باشد  

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: بهره گیری و استفاده درست از پتانسیل و ظرفیت های موجود در استان کردستان منجر به ایجاد اشتغال و رفاه عمومی می شود.
 

 
محمد تقی حسینی شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی سازمان های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کردستان که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: ویژگی و پتانسیل های استان کردستان این امکان را فراهم می کند که در بحث اشتغال و سرمایه گذاری هم در داخل استان و هم خارج از استان و حتی خارج از کشور اشتغال بسیاری ایجاد شود و افراد زیادی بکارگیری شوند.
وی افزود: جایگاه استان کردستان با توجه به ظرفیت های موجود در سطح کشور در بحث اشتغال و سرمایه گذاری باید بالاتر از جایگاه فعلی باشد و با توسعه و سرمایه گذاری در بخش های مختلف می توان وضعیت موجود این استان را بهبود بخشید.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری با اندیشه های دولت تدبیر و امید تعدادی از تحریم های ضد ایرانی شکسته شده است و این فرصت مناسبی برای جذب سرمایه های خارجی در این منطقه است.
حسینی با بیان اینکه باید در راستای ایجاد اشتغال تلاش بیشتری شود، یادآور شد: پسندیده نیست که جوان ایرانی پس از فارغ التحصیل شدن فارغ از هزینه های بسیاری که متحمل شده سال ها به دنبال کار باشد. و به همین دلیل ما باید برای اشتغال جوانان در سطح کشور به ویژه استان کردستان برنامه ریزی عملیاتی داشته باشیم.
وی بیان کرد: اشتغال و رفع بیکاری باید مهمترین دغدغه مسئولان در کشور و استانهای کم برخورداری همچون کردستان باشد و باید با تشویق و جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان به عرصه تولید زمینه ایجاد اشتغال را فراهم کرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: اشتغال یک موضوع بین دستگاهی است و همه مسئولان و مدیران باید با جدیت بیشتری به دنبال ایجاد اشتغال جوانان باشند.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توجه و حفظ شغل های موجود تاکید کرد و اظهار داشت: باید پیش از هر چیز تلاش شود تا شغل های موجود حفظ شود و از بیکار شدن افرادی که در واحدهای تولیدی و صنعتی مشغول به فعالیت هستند جلوگیری کرد و به دنبال آن به فکر ایجاد اشتغال جدید بود.
وی افزود: باید تعامل و همکاری لازم با واحدهای تولیدی فعال و دارای مشکل در استان کردستان با هدف رفع مشکلات آنها وجود داشته باشد تا از تعطیل شدن و یا کاهش تعداد افراد شاغل در آنها به صورت عملی جلوگیری شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل ادامه داد: تمامی مدیران و دست اندرکاران حوزه اشتغال و سرمایه گذاری در استان باید نهایت همکاری و تعامل را با استاندار کردستان داشته باشند تا بتوانند در کنار هم مسیر توسعه همه جانبه استان را فراهم کنند.
 
حسینی یادآور شد: همجواری با اقلیم کردستان عراق نیز یک فرصت بسیار مناسب برای افزایش مراودات تجاری بهره گیری از فرصت های شغلی و ایجاد بازار کار و اشتغال در این منطقه است که باید به خوبی از آن بهره برد.
وی بیان کرد: به زودی با مقامات اقلیم کردستان عراق نیز جلسه ای برگزار می شود تا بتوان با انعقاد تفاهم نامه های لازم زمینه های گسترش روابط تجاری و کاری را فراهم کرد و با این کار می توان از فرصت های موجود در این منطقه برای ایجاد اشتغال بیشتر به خوبی بهره برد.
 

شناسه خبر : 9943

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =