خانه / سیاسی / لس‌آنجلس تایمز: برنامه هسته‌ای، بخشی از غرور ایرانی‌هاست/ ظرفیت ایران برای تحمل تحریم‌ها‌ بیش از تصور است

لس‌آنجلس تایمز: برنامه هسته‌ای، بخشی از غرور ایرانی‌هاست/ ظرفیت ایران برای تحمل تحریم‌ها‌ بیش از تصور است

یک روزنامه آمریکایی در ارتباط با تمدید مذاکرات هسته‌ای نوشت که به چالش‌ کشیدن غرب در موضوع هسته‌ای، مسئله غرور ایران است و این موضوع به بخشی از هویت ایران تبدیل شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آرون دیوید میلر» از مرکز «وودرو ویلسون» در مقاله‌ای در روزنامه «لس‌آنجلس‌تایمز» به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس،فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) اشاره کرد و نوشت زمانی در زندگی وجود دارد که به آنچه می‌خواهید، نمی‌رسید اما ممکن است به آنچه که لازم دارید برسید. ممکن است که چیزی که به آن می‌رسید همه چیز نباشد اما باز هم خوب است.
وی سپس این موضوع کلی را به مسئله هسته‌ای ایران اشاره داد و نوشت در هر مذاکره‌ای که کارساز می‌شود، هیچ‌کس به آنچه می‌خواهد نمی‌رسد و هیچ‌کس به ۱۰۰ درصد نمی‌رسد اما دستکم به آنچه که برای توافق لازم است، دست پیدا می‌کند.
این گزارش ضمن اشاره به این مطلب که به چالش کشیدن غرب در موضوع هسته‌ای به یک موضوع پرافتخار برای ایران تبدیل شده است، نوشت که این مسئله صحت دارد که تحریم‌های واشنگتن، اروپا و شورای امنیت در آوردن ایران به میز مذاکره، نقش مهمی را ایفا کرده است اما این بدان مفهوم نیست که فشار اقتصادی و مالی به اندازه‌ای کافی بوده که به حصول توافق هسته‌ای با ایران منجر شود.
لس‌آنجلس تایمز ادامه داد، ایران از کاهش فروش نفت، افت ارزش ارز، کسری بودجه و محدودیت‌های بانکداری و مالی رنج می‌برد اما ظرفیت ایران برای تحمل فشار اقتصادی و مشارکت در «اقتصاد مقاومتی» بسیار بیشتر از تصور ما است.
بر اساس این گزارش، ایران قصد دور ریختن میلیاردها دلار بودجه‌ای که صرف زیرساخت هسته‌ای خود کرده است، را ندارد. غرب، اهمیت برنامه هسته‌ای ایران بعنوان یک سمبل قدرت بزرگ در منطقه را درک نمی‌کند. موضوع هسته‌ای به بخشی از هویت ایران تبدیل شده است.

شناسه خبر : 16987

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 17 =