خانه / جریانات تکفیری / ماریا زاخاروا: متحدان غربی افغانستان نمی خواهند تا اسناد کمک به داعش افشا شود

ماریا زاخاروا: متحدان غربی افغانستان نمی خواهند تا اسناد کمک به داعش افشا شود

سخنگوی وزارت خارجه روسیه نسبت به درخواست دولت افغانستان از مسکو مبنی بر ارائه مدارک و اسناد معتبر در مورد کمک رساندن هلیکوپترهای ناشناس به گروه تروریستی داعش در افغانستان واکنش نشان داد.

«آوا»، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره خواست وزارت دفاع افغانستان نسبت به ارائه مدارک و اسناد در راستای کمک به داعش گفت که این مسئولیت مقامات افغانستان و بازرسان نظامی خارجی در این کشور است.
زاخاروا که در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو سخن می گفت، اعلام کرد که ارائه مدارک و شواهد رسمی در مورد کمک هلیکوپترهای ناشناس به داعش در افغانستان به عهده مقامات افغانستان و بازرسان نظامی خارجی است که به صورت مستقیم در کنترل فضای هوایی افغانستان دخیل هستند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه به عنوان مثال به ادعای «گیلانی فرهاد» مسئول مطبوعاتی دفتر والی «هرات» اشاره کرد و گفت: گزارش هایی منتشر شده بود که این مقام افغان نیز تایید کرده بود یک هلیکوپتر مربوط به نیروهای خارجی با هدفی نامعلوم در یکی از تأسیسات تحت کنترل شورشیان در این ولایت به زمین نشسته است.
وی افزود: آیا اظهارات این مقامات دولتی افغاستان شواهد و مدارک رسمی برای تایید این چنین گزارش ها نیست؟
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گفت: برای ما کاملا واضح است که بر اساس مشخصات فنی این هلیکوپترها، تعیین مالکیت و مسیر آنها برای کارشناسان نظامی کار دشواری نیست.
وی در ادامه گفت: ما نمی توانیم به بیانیه سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در مورد نبود شواهدی از پشتیبانی گروه های افراطی در نقاط مختلف افغانستان توسط هلیکوپتر های ناشناس اکتفا کنیم.
زاخاروا تاکید کرد که به احتمال زیاد، موضوع اصلی این است که متحدان غربی افغانستان نمی خواهند تا مدارک و شواهد را در این مورد افشا کنند.
گفتنی است که وزارت دفاع افغانستان حدود یک هفته قبل در واکنش به ادعای وزارت خارجه روسیه مبنی بر کمک هلیکوپترهای ناشناس به گروه تروریستی داعش اعلام کرده بود که هیچ مدرکی وجود ندارد که ادعای وزارت خارجه روسیه را در مورد کمک رساندن هلیکوپترهای ناشناس به داعش در افغانستان تایید کند.

شناسهٔ خبر: ۴۰۱۷۷۲۹ – شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ – ۰۸:۵۷

شناسه خبر : 2153

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =