خانه / سیاسی / «مالکوم ترنبول»: برجام بهترین گزینه است/از تداوم آن حمایت می‌کنیم

«مالکوم ترنبول»: برجام بهترین گزینه است/از تداوم آن حمایت می‌کنیم

نخست‌ وزیر استرالیا پس از دیدار با رئیس‌ جمهوری فرانسه در شهر سیدنی اعلام کرد: برجام بهترین گزینه در دسترس است و ما از تداوم آن حمایت می‌کنیم.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استالیا، «مالکوم ترنبول» نخست‌ وزیر استرالیا امروز چهارشنبه و پس از دیدار با «امانوئل ماکرون» رئیس‌ جمهوری فرانسه در شهر سیدنی اعلام کرد که توافق هسته‌ای ایران کماکان بهترین گزینه موجود است.

نخست‌ وزیر استرالیا در این خصوص گفت: برجام بهترین گزینه در دسترس است و ما از تداوم آن حمایت می‌کنیم.

لازم به ذکر است، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو شب پیش در ادامه اقدامات نمایشی پیشین خود علیه ایران با به تصویر کشیدن برخی عکس ها و آنچه وی از آن ها به عنوان اسناد و مدارک یاد کرد، تلاش کرد به افشای به اصطلاح اطلاعات جدیدی درباره فعالیت های هسته ای مخفی ایران پس از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ موسوم به برجام بپردازد؛ اقدامی که توسط بسیاری از کشورها و نهادهای مهم جهانی تحت عنوان «اطلاعات قدیمی و نامعتبر» به چالش کشیده شد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یک روز بعد یعنی دیروز سه‌شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: برخی از فعالیت های مرتبط با چاشنی های انفجاری هسته‌ای پیش از پایان سال ۲۰۰۳ میلادی در ایران انجام شده بود؛ (اما) ایران هیچ فعالیتی مرتبط با ساخت چاشنی های انفجاری هسته‌ای بعد از سال ۲۰۰۹ انجام نداده است.

در ادامه این بیانیه آمده بود: در راستای روش‌های استانداردِ آژانس، این نهاد تمامی اطلاعات مرتبط با پادمان را که در دسترس داشت ارزیابی کرد؛ اما این روش آژانس نیست که مسائل مرتبط با چنین اطلاعاتی را به صورت عمومی مورد بحث و بررسی قرار دهد.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون قریب به ۱۰ بار در گزارش های جداگانه خود پایبندی ایران به توافق هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» را مورد تأئید قرار داده است، ترامپ تهدید کرده است که در صورت عدم بازبینی در این توافق در مهلت مقرر خود یعنی ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت ماه) به صورت یکجانبه از برجام خارج می شود.

شناسه خبر : 21639

این خبر رو هم ببینید

برجام مهم نیست منافع کشور اهمیت دارد/هر روز قیمت اجناس را می‌بینم

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر امروز نقصی از مدیران گرفته می‌شود و نقدی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =