خانه / سیاسی / مبارزه با قاچاق کالا یکی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی است

مبارزه با قاچاق کالا یکی از مولفه های تحقق اقتصاد مقاومتی است

سنندج – نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: پایه و اساس تحقق اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و اگر مردم مستقیما وارد میدان شوند بسیاری از لطمات و ضربات اقتصادی جبران می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر شنبه در دیدار اعضای دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان اظهارکرد: آسیب های قاچاق به اقتصاد کشور به میزانی زیاد است که کاملا آشکار می باشد و هیچ شخصی منکر این آسیب ها نیست.
وی گفت: در شرایطی که بسیاری از جوانان ما بیکار و در جستجوی کار می باشند ورود بی رویه کالاهای قاچاق آسیب های جبران ناپذیری به اقتصاد زده و موجب تعطیل شدن کارخانه های داخلی شده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: حل مسئله قاچاق موجب ساماندهی بازار مصرف و تولید کالاهای داخلی می شود و به همین دلیل باید زشتی پدیده قاچاق بایستی توسط رسانه های جمعی بیشتر نمایان شود.
وی بیان کرد: پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف نشان داده که کشور ما توانایی تولید هر نوع کالایی با بالاترین کیفیت دارد و هرجا که اراده کرده ایم به موفقیت دست یافته ایم.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: ورود کالاهای قاچاق باعث سست شدن روحیه کار و تلاش جمعی می شود و بسیاری از کالاهایی که در گذشته تولید می شد به دلیل واردات بی رویه کالاهای خارجی کارخانجات آنها تعطیل شد.
وی گفت: کشوری که واردات قاچاق کالا در آن آزاد باشد به پیشرفت و استقلال نخواهد رسید و در نتیجه چرخه تولید در آن کشور تعطیل می شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: خام فروشی مواد تولیدی داخل موجب لطمات جبران ناپذیری به کشور می شود و در پشت پرده قاچاق همیشه توطئه دشمنان نهفته است.
وی گفت: قاچاق کالا هم از نظر فرهنگی و هم از نظر اقتصادی به کشور آسیب وارد می کند و در همه دنیا امروزه قاچاق کالا و ارز به یک معظل اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است اما تعداد معدودی از کشورها توانسته اند با اقدامات سختگیرانه تا حدودی آن را مهار کنند.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان علما و روحانیون وظیفه خطیری در روشنگری اذهان عمومی دارند، افزود: فرهنگ سازی برای مبارزه با قاچاق باید با روش های جدید و تبلیغات مناسب دنبال شود و علما و روحانیون نیز وظیفه روشنگری در خصوص معظلات قاچاق بر عهده دارند.
وی افزود: پایه و اساس تحقق اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و اگر مردم مستقیما وارد میدان شوند بسیاری از لطمات و ضربات اقتصادی جبران می شوند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان به ضربات متعدد قاچاق بر اقتصاد خانواده ها اشاره کرد و گفت: اگر لطمات قاچاق بر بنیان اقتصادی خانواده ها اطلاع رسانی شود خود مردم بطور خودجوش کالاهای خارجی و قاچاق را تحریم می کنند.
وی اضافه کرد: اجناس تقلبی معمولا به شکل قاچاق و با قیمت ارزان وارد کشور می شوند که به علت قیمت پایین با استقبال مردم مواجه می شود که گاها زیان های مالی و جانی به مصرف کنندگان وارد می کند.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: نبود مشاغل مولد در مناطق مرزی موجب می شود بسیاری از جوانان ناخواسته گرفتار شبکه های قاچاق کالا شوند و جوان ها باید به دنبال کارهای تولیدی مفید و کارآفرین باشند.
وی افزود: قاچاق باعث خارج شدن مقادیر زیادی ارز از کشور می گردد و باعث می شود کیفیت اجناس داخلی پایین آمده و بسیاری از واحدهای تولیدی برشکسته و قشر وسیعی از جوانان بیکار شوند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: ورود برخی از کالاها مانند مشروبات الکی، تجهیزات ماهواره و بسیاری اجناس دیگر که بطور مستقیم با فرهنگ اسلامی تناقض دارد موجب می شود خسارات جبران ناپذیری در حیطه فرهنگ به کشور وارد شود.

شناسهٔ خبر: ۳۷۰۰۷۰۲ – شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ – ۱۶:۱۶لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13025

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =