خانه / اجتماعی / مجمع علمای اهل‌سنت کردستان حادثه تروریستی اهواز را شدیدا محکوم کرد/درخواست اشد مجازات برای عاملین کشتار مردم

مجمع علمای اهل‌سنت کردستان حادثه تروریستی اهواز را شدیدا محکوم کرد/درخواست اشد مجازات برای عاملین کشتار مردم

علمای اهل‌سنت کردستان در این بیانیه از مسئولین امر خواستند تا با مجازات عاملین این حرکت تروریستی درس عبرتی به حامیان این منافقین بدهند.


به گزارش خبرگزاری کردنور در پی وقوع حادثه تروریستی در اهواز و کشته و زخمی شدن قریب به ۱۰۰ نفر از هموطنان عزیزمان، مجمع علمای اهل‌سنت کردستان در بیانیه‌ای این حرکت مذبوحانه را به شدت محکوم کرد. متن بیانیه به شرح زیر می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ»
قال الإمامُ الحسن علیه السلام: «موتٌ مع عزةٍ خیرٌ مِن حیوةٍ مِن ذُلّ»

ملت شریف و غیور ایران اسلامی؛ بار دیگر دستِ جنایت اخیر تروریست‌ها از آستین برآمده و جمعی از هم‌وطنان بی‌گناه و بی‌دفاع ایران اسلامی را در اولین روز رژه هفته دفاع مقدس نیروهای مسلح در اهواز به خاک و خون کشیدند که در میان این شهدا؛ زنان و کودکان و فرزند چهار ساله بی‌گناه و بی‌دفاع دیده می‌شود. هرگونه کشتار و خون‌ریزی محکوم می‌باشد و این نشان از خباثت و تفکرات شوم و دست‌های پنهان و تحلیل‌گرانشان به نام کوردلانِ بی‌بصیرت، جهت ضربه زدن به اسلام و خدشه‌دار نمودن چهره پاک اسلام ناب محمدی صلوة الله و سلامه علیه و آله. آن کسانی که می‌خواهند چهره این اسلام را غبارآلود نمایند.

قرآن کریم می‌فرماید: «وَ ما أَرْسَلْناكَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمينَ» یعنی ما تو را نفرستادیم ای رسول ما، مگر رحمتی برای عالمیان و همچنین فرمودند: «إِلاَّ كَافَّةً لِلنَّاسِ‏» یعنی مایه عزت و بالندگی و رحمت برای همه بشریت از مسلمان و غیر مسلمان است. و همچنین فرمودند «يا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَرْسَلْناكَ شاهِداً وَ مُبَشِّراً وَ نَذيراً * وَ داعِياً إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَ سِراجاً مُنيراً».

لذا اینجانبان علمای اهل سنت استان کردستان ضمن برائت ازاین‌گونه جنایات، این عمل شنیع و خباثت‌آمیز را شدیداً محکوم می‌نماییم و از مسئولین محترم نظام جمهوری اسلامی تقاضامندیم عاملین و مسببین منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای آن را شدیداً مجازات کنند تا درس عبرتی برای آنان و اربابانشان باشد.

شناسه خبر : 21983

این خبر رو هم ببینید

هزارکانیان در انتظار توسعه

هزار کانیان که به لطف مرکز بخش بودن در ردیف شهرهای تازه تاسیس قرار گرفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =