خانه / جریانات تکفیری / محاصرۀ کامل داعش در مرکز شهر رقه توسط مبارزان کرد – عرب

محاصرۀ کامل داعش در مرکز شهر رقه توسط مبارزان کرد – عرب

سرویس سوریه- با به هم پیوستن دو جبهۀ غربی و شرقی مبارزان ارتش دموکراتیک سوریه در محلات جنوبی شهر رقه، مرکز این شهر به طور کامل به محاصره در آمد و ارتباط ستیزه جویان با خارج از شهر به طور کامل قطع شد

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان ۲۴، مبارزان کرد – عرب ارتش دموکراتیک سوریه با قطع ارتباط محلات تحت کنترل عناصر دولت اسلامی عراق و شام (داعش) با مناطق جنوبی شهر رقه، ستیزه جویان داعش را به محاصرۀ کامل خود در آوردند.
ارتش دموکراتیک سوریه اعلام کرد با پیشروی مبارزان کرد – عرب در محلۀ درعیه در جنوب غربی شهر رقه، دو جبهۀ شرق و غربی به هم رسیده و ارتباط داعش را با خارج از شهر رقه به طور کامل قطع کرده اند.
علی شروان از فرماندهان ارتش دموکراتیک سوریه گفت: «مرکز شهر کاملاً محاصره شده است و نیروهای ما از همۀ جهات در حال پیشروی هستند.»
وی افزود کوریدور جنوبی ستیزه جویان داعش روی رودخانۀ فرات توسط مبارزا ارتش دموکراتیک مسدود شده است.
گزارش ها از درگیری های رقه حاکی از آن است که با تنگ تر شدن حلقۀ محاصره، ستیزه جویان دیگر از درگیری رو در رو اجتناب کرده و حتی گفته می شود دیگر چندان از اسلحه استفاده نمی کنند. در مقابل سعی می کنند با ارسال خودرو های بمب گذاری شده، بمب گذاری در کوچه ها و منازل و ارسال عناصر انتحاری از طریق شبکۀ گسترده ای از تونل های که در زیر محلات حفر کرده اند، به رویارویی با مبارزان بپردازند.
 
 
کد خبرنگار: ۳۰۱۰۳
 
کد مطلب: ۱۳۲۳۱۴  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۴/۷  |  ساعت: ۲۱ : ۴۶

شناسه خبر : 2165

این خبر رو هم ببینید

پایان سرمایه گذاری سیاسی “اسرائیل” در اقلیم کردستان عراق

“هرگز به ذهن رهبران سیاسی کرد و به ویژه بارزانی ها نمی رسید روزی فرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − پنج =