خانه / سیاسی / محرمانه‌ ماندن نتیجه نهایی درباره اتهامات قدوسی به رییس‌جمهور

محرمانه‌ ماندن نتیجه نهایی درباره اتهامات قدوسی به رییس‌جمهور

به گفته غلامرضا اسداللهی، عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان جمع بندی نهایی درباره سخنان کریمی قدوسی انجام شده اما به دلیل محرمانه بودن و مغایرت با آیین نامه نمی‌تواند حکم نهایی هیات نظارت را رسانه‌ای کند

 
سرویس سیاسی: چندی پیش خبر آمد که شورای عالی امنیت از جواد کریمی قدوسی شکایت کرده است. دلیل شکایت هم گفته‌های عجیب قدوسی در صحن علنی درباره مدرک دکترای حسن روحانی رییس جمهوری ایران بود. البته قدوسی در بخش دیگری از سخنانش رییس جمهوری را به «فروش اسناد فقهی از سوی رئیس‌جمهور به انگلستان» متهم کرده بود.
به گزارش آفتاب، بعدتر شورای عالی امنیت طی نامه‌ای از رئیس مجلس خواست تا این نطق را مورد بررسی قرار داده و لاریجانی نیز این ماموریت را به عهده هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گذاشت.
اما حالا به گفته غلامرضا اسداللهی، عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان جمع بندی نهایی درباره سخنان کریمی قدوسی انجام شده اما به دلیل محرمانه بودن و مغایرت با آیین نامه نمی‌تواند حکم نهایی هیات نظارت  را رسانه‌ای کند.
او البته تاکید دارد که بارها فیلم و صدای آن روز نطق کریمی قدوسی از سوی هیات نظارت مورد بررسی قرار گرفته و جزییات امر حسب قانون به دقت تجزیه و تحلیل شده است.
عوض حیدرپور دیگر عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نیز پیشتر گفته بود: «اگر اتهام مطرح‌شده از سوی کریمی‌ قدوسی در چارچوب وظایف نمایندگی نباشد، نتیجه و جمع‌بندی هیات در اختیار مرجع قضایی قرار خواهد گرفت.»
با این حال کریمی‌ قدوسی اعلام کرده که  اسناد و مدارک ادعای خود درباره رییس‌جمهوری و فروش مستندات فقهی به انگلیس را رو خواهد کرد: «قطعا این اسناد را در موعد مقتضی و مقرر منتشر خواهم کرد. خیلی نگران نباشید. اگر منتظر باشید و کمی صبر کنید حتما جوابتان را در اسنادی که منتشر می‌کنم، خواهم داد.»
کریمی‌ قدوسی همچنین پیش از انتخابات سال ۹۲ خواستار رد صلاحیت حسن روحانی شده بود: «شورای نگهبان می‌تواند نسبت به تجدیدنظر در صلاحیت همه کاندیداها از جمله حسن روحانی اقدام کند.»
او همچنین درست در روزهای ثبت‌نام آیت‌الله هاشمی برای انتخابات ریاست‌جمهوری نامه‌به‌دست در راهروهای مجلس به‌دنبال نقد حضور هاشمی در انتخابات ریاست‌جمهوری بود و نامه‌ای با بیش از ۱۰۰ امضا در مخالفت با آیت‌الله هاشمی جمع‌آوری کرد.

شناسه خبر : 17563

این خبر رو هم ببینید

بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم ها معنی ندارد /ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در سخنانی که به مناسبت ۱۹ دی‌ماه سالروز قیام مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 9 =