خانه / فرهنگی / محقق و پژوهشگر اهل سنت : فتوای رهبری نشان دهنده پرچمداری ایران در عرصه تقریب است

محقق و پژوهشگر اهل سنت : فتوای رهبری نشان دهنده پرچمداری ایران در عرصه تقریب است

وی با ابراز خرسندی از فتوای متقن مقام معظم رهبری مبنی بر محترم شمردن همسران پیامبر و صحابه مکرم ایشان ، گفت : ایران اسلامی همواره پرچمدار تقریب در بین مذاهب مختلف اسلامی بوده و خواهد بود.

روحانی اهل سنت کردستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور با ابراز خرسندی از فتوای متقن مقام معظم رهبری مبنی بر محترم شمردن همسران پیامبر و صحابه مکرم ایشان ، گفت : ایران اسلامی همواره پرچمدار تقریب در بین مذاهب مختلف اسلامی بوده و خواهد بود.
 
ماموستا رحمن غریبی اظهار داشت : به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران شاهد دمیدن روحی تازه در بین ملت مسلمان ایران و گسترش فضای امید ، ایثار ، تعالی معنویات و شکوفایی آموزه های دینی در بین مسلمانان منطقه و حتی جهان بودیم که این مهم برای دشمنان از همان ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می گذرد. امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری با فتواها و رهبری های داهیانه خویش همواره جوامع اسلامی را به سوی روشنی و امید رهنمون کرده اند.
 
ماموستا غریبی افزود : اخیراً نیز معظم له با فتوایی روشنگرانه بار دیگر جایگاه اصلی و پرچمداری جمهوری اسلامی ایران در عرصه تقریب بین مذاهب اسلامی را به جهانیان نشان دادند و این مهم نه تنها از سوی مراجع اهل سنت کشور بلکه از سوی علمای برجسته اسلامی از سراسر دنیا نسز مورد استقبال قرار گرفت .
 
وی خاطر نشان کرد : مسلمانان کرد اهل سنت در مناطق مختلف ایران بر خود می بالند که زیر لوای همچون رهبری مدبر و عالم به سوی تعالی و پیشرفت فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی گام بر میدارند.

شناسه خبر : 5145

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =