خانه / فرهنگی / مدرس زبان و ادبیات کردی؛:  زحمات مصطفی ایلخانی زاده برای آموزش زبان و ادبیات کردی ستودنی است

مدرس زبان و ادبیات کردی؛:  زحمات مصطفی ایلخانی زاده برای آموزش زبان و ادبیات کردی ستودنی است

ایوب عبدی، مدرس زبان و ادبیات کردی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: زحمات و تلاش مصطفی ایلخانی زاده برای آموزش زبان و ادبیات کردی ستودنی و قابل تحسین است.

بوکان – ایوب عبدی، مدرس زبان و ادبیات کردی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: زحمات و تلاش مصطفی ایلخانی زاده برای آموزش زبان و ادبیات کردی ستودنی و قابل تحسین است.
 
عبدی در دیدار مسئول موسسه فرهنگی و آموزشی ادب بوکان با اعضای کانون فرهنگی سوران و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان که در محل کانون سوران با شرکت عده ای از فعالین کانون و دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به منظور بحث و بررسی آموزش زبان کردی برگزار شد، ضمن اشاره به استقبال خوب دانشجویان دانشگاه های کردستان از دوره های آموزش کردی، افزود: تشکیل این دوره ها به نمایندگی و با تدریس کتاب های موسسه ی ادب بوکان صورت گرفته است.
در ادامه این دیدار مصطفی ایلخانی زاده، مسئول موسسه فرهنگی و آموزشی ادب بوکان نیز ضمن اظهار تشکر و خوشحالی از تاسیس دوره های آموزشی و کارهای ادبی و فعالیت های فرهنگی کانون فرهنگی و ادبی و اجتماعی سوران، از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای تقویت این انجمن و در اختیار گذاشتن تسهیلات برای آموزش زبان کردی قدردانی کرد و اظهار داشت: زبان کردی از زبان های قدیمی و اصیل ایرانی است که دارای ادبیات غنی است و مردم نیز بسیار متمایل به فراگیری آن هستند که می طلبد مسئولین بیشتر به آن توجه کنند.
وی افزود: شایسته است که نسبت به تدریس آن در مدارس و دانشگاه ها اقدام شود.
ایلخانی زاده همچنین خواستار کمک بیشتر دولت برای چاپ کتاب های کردی شد و گفت: لازم است تسهیلات بیشتر چه از لحاظ بررسی و چه از لحاظ کمک های مالی به نویسندگان و ناشرین کرد از طرف دولت به عمل آید و سرمایه داران و صاحبان حرف نیز به موسسات فرهنگی که در این راه اقدام می کنند، کمک و مساعدت کنند.
وی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد موسسه فرهنگی و آموزشی ادب پرداخت و اقدامات بعضی از موسسات تجاری و صنعتی بوکان را در مورد اهدای کمک های مالی قابل توجه به موسسه ی فرهنگی و آموزشی ادب را ستود و اظهار کرد: روشنفکران و اهل قلم کرد نیز باید نسبت به تشویق مردم جهت شرکت در این دوره ها اقدام کنند.
در ادامه این نشست بحث و گفتگو از طرف شرکت کنندگان در جلسه آغاز شد و سوالاتی در مورد زبان و ادبیات کردی از مصطفی ایلخانی زاده به عمل آمد که به آنها پاسخ داده شد و در پایان جلسه از طرف ایوب عبدی و شرکت کنندگان بر لزوم هم اندیشی و همکاری موسسات ادبی و آموزشی مناطق کرد نشین تاکید شد.
گفتنی است ایوب عبدی دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و یکی از فعالان کانون فرهنگی سوران است که از طرف کانون فرهنگی سوران و به نمایندگی از موسسه فرهنگی و آموزشی ادب بوکان مشغول آموزش زبان کردی به دانشجویان دانشگاه های کردستان است.
 منبع: زریان

شناسه خبر : 19797

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =