خانه / اجتماعی / مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان خبر داد: ۹۵۰۰ مسافر در راه مانده در کردستان اسکان داده شدند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان خبر داد: ۹۵۰۰ مسافر در راه مانده در کردستان اسکان داده شدند

مدیرعامل هلال احمر استان کردستان از امدادرسانی به ۱۴ هزار و ۴۵۰ نفر در جاده‌های استان در سال‌جاری خبر داد و گفت: بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ نفر نیز اسکان داده شده‌اند.

حسن خدابنده‌لو اظهار کرد: در مجموع ۳۰۹ مورد حادثه از ابتدای سال‌جاری در استان ثبت شده است.
به گفته وی، کل حادثه‌دیدگان استان تا قبل از ۱۴ آذر ماه امسال ۱۴ هزار و ۴۵۰ نفر شامل گرفتارشدگان در آتش‌سوزی، برف و کولاک، تصادفات و غیره بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان خاطرنشان کرد: ۱۴۶ نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات‌رسانی شده و ۹ هزار و ۵۰۰ نفر نیز اسکان داده شده‌اند.
وی از توزیع ۶ هزار بسته غذایی در بین مسافران در راه‌مانده در استان خبر داد و بیان کرد: در عملیات امدادگرانه اخیر که به دلیل بارش برف و کولاک در سطح جاده‌ها، ۲۷ مورد امدادرسانی شامل ۱۷ مورد نجات از کولاک، ۹ مورد امدادگری به حادثه دیدگان تصادفات و یک‌ مورد امدادرسانی در بحث ریزش زمین در شهرستان سروآباد انجام شده است.
به گفته وی، در مجموع در از ۱۴ تا ۲۴ آذرماه جاری به بیش از ۵ هزار و ۸۸۶ نفر خدمات امدادی توسط تیم‌های امداد هلال احمر ارائه شده است.
وی تصریح کرد: یک‌هزار و ۸۴۰ مورد نیز اسکان مسافرین در راه مانده در پایگاه‌های هلال احمر جاده‌ای در شهرستان‌های مختلف صورت گرفته است.
وی افزود:  2هزار و ۲۰۰ بسته غذایی نیز بین این مسافران و در راه‌ماندگان جاده‌ای توزیع شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان با بیان اینکه ۵۱ تیم، ۱۵ دستگاه انبولانس و ست نجات و ۵۰۰ نفر امدادگر آموزش دیده در طرح زمستانه امسال در سطح جاده‌های استان فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱ پایگاه ثابت و ۱۰ پایگاه سیار امداد و نجات هلال احمر در سطح جاده‌های استان فعال هستند.
وی خاطرنشان کرد: یک پایگاه امداد و نجات کوهستانی نیز در کوهستان آبیدر سنندج به صورت شبانه روزی در روزهای پنجشنبه و جمعه فعال و به مردم خدمات ارائه می‌کند.
وی افزود:‌ براساس پیش‌بینی‌های انجام شده در مجموع یک‌هزار و ۸۰۰ دستگاه روز آمبولانس، ۹۹۰ دستگاه ست امداد و نجات و ۵ هزار نفر روز امدادگر در طرح زمستانه امسال فعالیت می‌کنند.
راه‌اندازی ۲۱۷ خانه داوطلب روستایی
وی از راه‌اندازی ۲۱۷ خانه داوطلب در روستاهای استان طی سال‌جاری تاکنون خبر داد و بیان کرد: این خانه‌های داوطلب به منظور عضوگیری و ارائه آموزش‌های لازم امدادگری به روستائیان راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری هلال‌ احمر استان با وجود سنگینی و طولانی بودن کار راه‌اندازی خانه‌های داوطلب در تمامی روستاهای استان است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در ۲۵ واحد دانشگاه استان کانون‌های دانشجویی داوطلبان هلال احمر فعال است، تصریح کرد: کانون‌ غنچه‌های هلال، کانون دانش‌آموزی، کانون دانشجویی و خانه‌های داوطلب به صورت فعال در سراسر استان راه‌اندازی و فعالیت می‌کنند.
کسب ۲ مقام در رقابت‌های مهر
وی از کسب دو عنوان برتر کشوری امدادگر هلال احمر استان در رقابت‌های مهر خبر داد و گفت: در مسابقاتی که در اوایل آذر ماه امسال برگزار شد امدادگران استان موفق به کسب دو مقام سوم در دو رشته این دوره مسابقات شدند.
به گفته وی، در ازن دوره مسابقات که به صورت شهرستانی، استانی، منطقه‌ای و کشوری برگزاری می‌شود در مجموع ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از امدادگران استان شرکت کرده‌اند.

شناسه خبر : 10043

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =