خانه / فرهنگی / مدیرعامل خانه عکاسان ایران: جلوگیری از تکرار در خلق آثار هنری ضروری است

مدیرعامل خانه عکاسان ایران: جلوگیری از تکرار در خلق آثار هنری ضروری است

بیجار – مدیر عامل خانه عکاسان ایران بر لزوم جلوگیری از تکرار در خلق آثار تاکید کرد و گفت:لازم است در خلق اثار تکراری یک آسیب شناسی صورت بگیرد.

احسان باقری در آیین اختتامیه سومین سوگواره کشوری قاب شیدایی که با حضور عکاسان برجسته کشوری و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد  اظهار داشت: سال های زیادی است که سوگواره های عکس با موضوع عزاداری برای امام حسین در سراسر کشور برگزار می شود و عکس های خوبی در گنجینه تاریخ ایران ثبت می شود  و این اتفاق خوبی است.
 وی افزود: پیشکسوت های زیادی در این حوزه فعالیت دارند ازجمله عکاس برتر جهان اسلام جمشید فرجوند فردا که زحمات زیادی در خلق آثار زیبای هنری کشیده اند و شایسته تقدیر هسستند.
باقری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم جلوگیریی از تکرار در خلق آثار هنری تاکید کرد و گفت: نکته ای که دغدغه شده است و لازم است مورد بررسی قرار بگیرد این است که تلاش کنیم تا  در دیدن موضوعاتی که مربوط به عزاداری امام حسین است دچار تکرار نشویم.
وی افزود: هرچند امام حسین و قیام این امام بزرگوار هرگز تکرار شدنی نیست اما ثبت تصاویری که تکراری است موضوعی است که باید آسیب شناسی شود.
مدیر خانه عکاسان ایران ادامه داد:هنر از دید ما صرفا خلق یک قاب زیبا نیست و مهم است در این قاب چه چیزی می نشیند و باید بدنیم انچه که در این قاب می آید با فلسفه عزاداری مغایرت نداشته باشد.
وی همچنین بر لزوم برگزاریی کارگاه های اموزشی تاکید کرد و بیان داشت:لازم است تا در کنار برگزاری سوگواره و جشنواره های عکاسی کارگاه های آموزشی نیز برگزار کنیم تا به غنای داشته های فرهنگی هنرمندان اضافه کنیم و دید بصری خود را افزایش دهیم.
باقری همچنین در پایان از اعطایی سه کمک هزینه سفر به کربلای معلی در اربعیین حسینی به سه نفر از افراد برتر این سوگواره خبر داد و عنوان کرد:این سه نفر برای ثبت تصاویر اربعین حسینی به کربلا اعزام می شوند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۰۴۹۷ – چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ – ۰۸:۲۸

شناسه خبر : 10187

این خبر رو هم ببینید

نوروز کردی در «مم و زین» احمد خانی/اسماعیل شمس

یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگی مم و زین توصیف ویژگی های جشن نوروز کردهاست. توصیف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =