خانه / اجتماعی / مدیرکل راه و شهرسازی کردستان: هفت باغ فرهنگی و تفریحی در سنندج احداث می شود

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان: هفت باغ فرهنگی و تفریحی در سنندج احداث می شود

سنندج – مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: پروژه انبار غله بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری کشور است که می تواند به بازتولید فضاهای فرهنگی و تفریحی کشور کمک کند.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني کردنور به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، محمدصدیق ثابتی در خصوص پروژه انبار غله سنندج، اظهار داشت: این پروژه در صورت نهایی شدن در مساحتی در حدود ۲۸ هکتار که با اراضی پیرامونی به ۳۲ تا ۳۴ هکتار می رسد، اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه محدوده انبار غله در واقع زمین هایی با کاربری خاکستری هستند که در اطراف آنها زمین های دولتی قرار گرفته اند، افزود: زمین های با کاربری خاکستری زمین هایی هستند که زندان، انبار سوله و غیره در آن ایجاد شده که نه تنها خدماتی برای شهر ندارند بلکه بخشی از نفس شهر را هم می گیرند و در حال حاضر طرحی تهیه شده که این زمین ها را به شهر برگردانیم تا از آنها برای کاربری های فرهنگی، مسکونی، تجاری و گردشگری استفاده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با بیان اینکه تاکنون فاز یک مطالعات پروژه انبار غله به طور کامل تمام شده است، ادامه داد: در حال تهیه طرح جامعی هستیم تا پس از آماده سازی در کمیسیون ماده ۵ ارائه شود و با دریافت مجوز های لازم این پروژه اجرایی شود.

ثابتی یادآور شد: همچنین باید جلساتی با حضور مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری و مسئولان استانی و دفاتر مربوطه تشکیل شود تا با ارائه توضیحات کامل در خصوص ابعاد اقتصادی و قابلیت سرمایه گذاری این طرح بحث شود.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه بیشتر زمین های این محدوده، اوقاف هستند این طرح باید در کارگروه ملی وقف نیز مورد بحث قرار بگیرد و با رسیدن به طرح جامی سه بعدی افق ۵ ساله ای را برای این طرح تعیین کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: بر اساس برنامه ای که برای این پروژه تاکنون تهیه شده، قرار است این مساحت ۳۲ هکتاری به هفت باغ تبدیل شود که شامل باغ معماری، باغ آیین، باغ هنر، باغ مجسمه، باغ سینما و باغ کتاب و مجتمع اقامتی و تفریحی می شود و همچنین املاکی با کاربری مسکونی تجاری داخل آن ایجاد خواهد شد تا مجموعه خدماتی، رفاهی و مسکونی کاملی را تشکیل دهد.

ثابتی اظهار داشت: پروژه انبار غله بهترین و بزرگترین پروژه بازآفرینی کشور است که می تواند همه دستگاه ها ی استان را در برنامه جامع هماهنگ و به بازتولید فضاهای فرهنگی کشور کمک کند. در نهایت می توان گفت این پروژه، در مقیاس شهر، استان و کشور نیست و یک پروژه بین المللی است.

وی افزود: باید مشخص شود کدام ساختمان ها در محدوده انبارغله می مانند، چه ساختمان هایی جا به جا می شوند، راهبردها مشخص شود و زمین های اطراف نیز که زمین های دولتی هستند به این محدوده الحاق شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان یادآور شد: گام اول این است که دستگاه هایی مثل راهداری و شرکت غله را در بیرون شهر جانمایی کنیم تا خدمات خود را ارائه بدهند و در عین حال املاک آزاد شود تا عملیات اجرایی پروژه آغاز شود.

شناسه خبر : 23089

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =