خانه / فرهنگی / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان: بازار هنر در استان کردستان راه اندازی می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان: بازار هنر در استان کردستان راه اندازی می شود

سنندج – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از راه اندازی بازار هنر در آینده نزدیک در استان خبر داد و گفت: فرهنگ و ایده خلاقلانه هنرمندان حمایت و اجرایی می شود


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی در نشست با جمعی از فعالان حوزه فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان بانه که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان انجام شد، اظهار کرد: نقش هنرمندان و نخبگان در عرصه فرهنگ بسیار برجسته و حائز اهمیت است.

وی از راه اندازی بازار هنر در آینده نزدیک در استان خبر داد و گفت: بازار هنر عرصه‌ای برای ارایه خلاقیت‌های هنری هنرمندان سنتی و بومی در رشته‌های مختلف است.

قلعه شاخانی توسعه اقتصاد هنر را از مزایای راه اندازی بازار هنر عنوان کرد و افزود: اگر مکانی دایمی برای عرضه آثار هنری وجود داشته باشد، مردم آثار را می بینند، به آنها علاقه مند می شوند و با خرید آثار هنری به خودکفایی هنرمندان کمک می شود.

وی گفت: از فکر و ایده های خلاقانه هنرمندان استقبال می کنیم و معتقدیم فکر و ایده اهالی فرهنگ و هنرمندان می تواند شاه کلید حل معضلات و راهکار برون رفت از مسائل فرهنگی و کمک به توسعه فرهنگی جامعه باشد.

قلعه شاخانی ادامه داد: تشکیل نشست های هم اندیشی با هنرمندان نیز در راستای رفع موانع و چاره اندیشی برای مشکلات پیش روی اهالی فرهنگ و هنر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ساخت یک پلاتو در شهرستان بانه را از نیازهای ضروری هنرمندان این عرصه دانست و اضافه کرد: تمام تلاش خود را برای پیگیری این مسئله به کار خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه انجمن های فرهنگی و هنری می توانند در شناخت و معرفی بهتر توانایی ها و ظرفیت های موجود یاریگر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند، اذعان کرد: در همین راستا تلاش می کنیم فعالیت های فرهنگی و هنری را به انجمن ها و موسسات واگذار کنیم.

قلعه شاخانی برگزاری جشنواره های متعدد را موجب آسیب به بدنه فرهنگ و هنر استان دانست و خاطر نشان کرد: ما نباید دچار جشنواره زدگی شویم بلکه بایستی در جهت بالا بردن سطح کیفی جشنواره ها تلاش کنیم.

در ادامه این دیدار نماینده انجمن ها و هنرمندان شهرستان بانه با برشمردن مسائل و مشکلات فعالان این عرصه مواردی همچون بیمه هنرمندان، مشکلات نبود سالن نمایش برای گروه های تئاتر، کمبود اعتبارات فرهنگی و هنری، صدور مجوز، فعال نبودن خانه فرهنگ شهرستان خارج از وقت اداری، مسکن هنرمندان، تجهیز و فعال شدن انجمن موسیقی، برقراری عدالت فرهنگی را اعلام کردند.

شناسه خبر : 21400

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =