خانه / فرهنگی / مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان: راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه در اقلیم کردستان عراق

مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان: راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه در اقلیم کردستان عراق

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای جهت آموزش و فعالیت با راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه در اقلیم کردستان موافقت کرده و در آینده نزدیک این مهم تحقق پیدا می کند.

سنندج-مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای جهت آموزش و فعالیت با راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه در اقلیم کردستان موافقت کرده و در آینده نزدیک این مهم تحقق پیدا می کند.
 
سیدجمیل احمدی بعداظهر امروز ۹ بهمن ماه جاری در نشستی مطبوعاتی با اصحاب رسانه و خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تکیه بر گفتمان دیپلماسی مهارت کار خود را در راستای تعامل با کشورها را از مدتها پیش آغاز کرده و ایران افزایش قابلیت حضور در عرصه‌های بین‌المللی را دارد.
احمدی افزود: کشور عراق و اقلیم کردستان عراق یکی از فرصت‌های خوبی است که در این زمینه می شود از آن استفاده مناسبی کرد چون مشترکات زیادی بین کشور ایران و عراق به ویژه اقلیم کردستان وجود دارد که در بحث دیپلماسی مهارتی می‌تواند ظرفیت و بستر مناسبی برای استان‌ کردستان باشد.
وی به فعالیت‌های فرامرزی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور اشاره کرد و گفت: مسئولیت میز اقلیم کردستان سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با استان کردستان است و امسال موافقت راه‌اندازی ۱۵ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اقلیم کردستان عراق صادر شده است که امیدواریم زودتر اجرای آن تحقق پیدا بکند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با بیان اینکه بزرگترین سرمایه منابع انسانی است اذعان داشت: اگر منابع انسانی توانمند و کارآزموده نباشند شاهد توسعه و پیشرفت نخواهیم بود و تأمین منابع انسانی توانمند نیازمند آموزش است.
احمدی افزود: اگر جامعه و استان توسعه یافته ای بخواهیم باید فرهنگ کار در جامعه ترویج و تبیین شود و وقتی آموزش های مرتبط در جامعه تدریس و بصورت اصولی به علاقمندان ارائه شود شاهد تحقق ارتقاء اشتغال و رشد در همه ی حوزه های جامعه خواهیم بود.
وی گفت: باید توسعه و پیشرفت جامعه براساس اصول علمی باشد و اگر آموزش و ارائه راهکارهای مطلوب و مناسب صورت نگیرد شاهد توانمندسازی و ارتقای مشاغل و حرفه ها نخواهیم بود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان تصریح کرد: آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای باید از کودکی آغاز شود که متأسفانه ما در این حوزه بسیار ضعیف عمل کرده ایم و این یک موضوع و اصل مهم و ارزشمند در راستای توانمندسازی منابع انسانی و علمی و توسعه است که از آن غافل شده ایم.
احمدی به برنامه‌های فراگیر اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان برای عمق بخشی به آموزش‌ها در استان اشاره و خاطر نشان کرد: ارائه آموزش‌های کارآفرینی به فرمانداران، بخشداران و دهیاران یکی از راهکارهای پیشنهادی این اداره کل برای محقق کردن این امر است و از مهم‌ترین اهداف ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ارتقای مهارت شاغلین، ایجاد مهارت برای افراد جویای کار، یکپارچه‌سازی آموزش‌ها و جلوگیری از جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های متولی اشتغال در استان است که در این راستا شورای مهارت و فنی و حرفه ای در استان تشکیل شده است.
منبع: خبرگزاری کردپرس

شناسه خبر : 5137

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =