خانه / اجتماعی / مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: نقشه کاداستر در ۳۴ هزار هکتار اراضی سنندج تهیه می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: نقشه کاداستر در ۳۴ هزار هکتار اراضی سنندج تهیه می شود

سنندج – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: نقشه کاداستر در ۳۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی مربوط به ۱۸ روستای تابعه شهرستان سنندج تهیه می شود.


روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، سعدی نقشبندی در جلسه ایجاد ذهنیت مشترک تسهیلگران و تحلیل دست اندرکاران حوزه های آبخیز شهرستان سنندج اظهارداشت: با قانون رفع تداخلات و اجرای آن در سطح این شهرستان، کاداستر و یار قومی سازی نقشه ها در این میزان اراضی انجام می شود.

وی افزود: هدف نهایی طرح های منابع طبیعی رساندن این عرصه ها بدست خود بهره برداران محلی به منظور تحقق شعار منابع طبیعی با مردم برای مردم است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان ادامه داد: در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال در بخش اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری به صورت پروژه های مکانیکی و بیولوژیکی در سطح استان کردستان تخصیص یافته است.

نقشبندی یادآور شد: با رویکرد جدید در اجرای برنامه‌ها، این اداره ‌کل در حوزه‌های آبخیز برای منفعت رساندن به اقتصاد خانواده ها و بهره برداران و جوامع محلی در سطح روستاهای هدف حرکت می کند.

وی بیان کرد: هدف تسهیلگران ایجاد رویه مشترک در جهت کمک به خانواده های ساکن در روستاهایی است که در اجرای طرح ‌های منابع طبیعی پیش قدم هستند تا بتواند دیدگاه بهره برداران در خصوص منابع طبیعی را به سایر دستگاه ها منتقل کنند.

شناسه خبر : 22377

این خبر رو هم ببینید

فتوای بی‌سابقه یک عالم اهل تسنن عراق درباره ایران

«شیخ عبداللطیف الهمیم» رئیس دیوان اهل تسنن عراق در یک فتوای بی‌سابقه، اهل تسنن را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =