خانه / اجتماعی / مدیرکل هواشناسی کردستان: آلودگی‌ هوای کردستان تا پایان هفته ادامه دارد

مدیرکل هواشناسی کردستان: آلودگی‌ هوای کردستان تا پایان هفته ادامه دارد

مدیرکل هواشناسی کردستان از ورود موج جدید گرد و غبار عراق به کردستان خبر داد و گفت: آلودگی‌ هوای کردستان تا پایان هفته ادامه دارد.
 

  
 
محمدطالب حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: موج رقیقی از گرد و غبار وارد کردستان شده است.
وی با بیان اینکه موج گرد و غبار از روز جمعه وارد استان شده است، گفت: این موج کم و بیش در طول هفته به دلیل وزش باد از سمت غرب به شرق ادامه خواهد داشت.
مدیرکل هواشناسی کردستان افزود: تا زمانی که جریانات هوا برعکس نشود، ورود گرد و غبارها از عراق به ایران کماکان ادامه خواهد داشت.
به گفته این مسئول، منشأ این موج گرد و غبار از کشور عراق بوده و چشمه‌های غبار کماکان فعال خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه معمولا دو ماه پایانی بهار همواره با این مشکل مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: این معضل دامنگیر ماه اول تابستان می‌شود.
حیدری از دو ماه اول بهار به عنوان ماه‌هایی برای آغاز فعالیت‌های اقتصادی نام برد و تصریح کرد: با توجه به اینکه فروردین و اردیبهشت فصل گرده‌افشانی بوده، نباتات و حشرات خصوصاً زنبورعسل و حتی مرغداری‌ها و دامداری‌ها بیشتر تحت تاثیر این موج گرد و غبار خواهند بود.
مدیرکل هواشناسی کردستان افزود: لازم است افراد سالخورده و افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی در خانه مانده و از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.
وی با بیان اینکه گرد و غبار نه تنها انسان بیمار و کسانی که دارای مشکلات تنفسی هستند را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه این معضل حتی افرادی که سابقه هیچ‌گونه بیماری را ندارند، دامنگیر خود می‌کند، گفت: لازم است کردستانی‌ها در این روز‌ها هوشیار باشند.
مدیرکل هواشناسی کردستان در پایان از هموطنان خواست که از ترددهای غیرضروری در این روزها پرهیز کرده و از ماسک استفاده کنند.
 

شناسه خبر : 9253

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 4 =