خانه / اجتماعی / مدیرکل کمیته امداد کردستان: اشتغال و مسکن از مؤلفه های توانمندسازی مددجویان می باشند

مدیرکل کمیته امداد کردستان: اشتغال و مسکن از مؤلفه های توانمندسازی مددجویان می باشند

قروه- مدیرکل کمیته امداد کردستان توجه به اشتغال و مسکن را از مؤلفه های مهم توانمندسازی مددجویان دانست و بر پایداری مشاغل ایجاد شده تأکید کرد.

محمدرسول شیخی زاده صبح امروز یکشنبه در نشست با فرماندار شهرستان قروه با هدف بررسی فعالیت های کمیته امداد قروه اظهار داشت: هدف اصلی کمیته امداد توانمندسازی قشری است که زمینه فعالیت را دارند اما به تنهایی امکان کار کردن برایشان مهیا نیست.
وی با بیان اینکه باید فرصت و زمینه برای خوداتکایی افراد ایجاد شود، افزود: یکی از مؤلفه های خوداتکایی ایجاد اشتغال است که در واقع مشکل اصلی در کشور هم می باشد و به تبع آن جامعه هدف کمیته امداد آسیب پذیرتر و دچار مشکلات بیشتری در این حوزه هستند.
به گفته شیخی زاده پایداری شغل های ایجاد شده توسط کمیته امداد بیش از ۸۵ درصد است و از نقطه شروع تا بی نهایت ادامه دارند و رهاپذیر نیستند.
وی بعد از اشتغال توجه به مسکن مددجویان را مهم دانست و آن را اولویت کاری سازمان در سال جاری عنوان کرد و از افزایش بیش از دو برابری اعتبارات بانکی کمیته امداد نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سهم بانکی اعتبارات بیش از ۶۵ میلیارد تومان می باشد و پیش بینی می شود از منابع امدادی هم مبلغ ۲۰ میلیارد تومان شامل شود.
شیخی زاده سهم شهرستان قروه از اعتبار مدنظر را بیش از ۷ میلیارد تومان شامل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سهم امدادی و ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سهم بانکی دانست.
مدیرکل کمیته امداد کردستان از وجود بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مددجو به عنوان نیازمند اصلی مسکن در استان خبر داد و تصریح کرد: برای رفع مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد به تنهایی اثرگذار نیست بلکه کمک خیرین و دستگاه های اجرایی می تواند کارگر باشد.

شناسه خبر : 6183

این خبر رو هم ببینید

روحانیت سنی و شیعه کردستان ترور دانشمند هسته‌ای را محکوم کردند

شورای افتاء و روحانیت، ائمه جمعه و جماعات، مدرسین وطلاب استان کردستان و مرکز بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =