خانه / سیاسی / مدیر ستاد مدیریت بحران استان کردستان: تیم‌های کارشناسی به محل وقوع زلزله کامیاران اعزام شدند

مدیر ستاد مدیریت بحران استان کردستان: تیم‌های کارشناسی به محل وقوع زلزله کامیاران اعزام شدند

سنندج- مدیر ستاد مدیریت بحران استان کردستان اعلام کرد: تیم های کارشناسی به محل وقوع زمین لرزه در شهرستان کامیاران اعزام شدند.

روابط عمومی استانداری کردستا، آرتیکاس اقبال گفت: دو زمین لرزه اخیر با مرکزیت روستای «کوله‌ساره» کامیاران که با شدت ۴.۱ و ۳.۹ ریشتر در ساعت گذشته رخ داد هیچ گونه خسارت جانی نداشته است.
وی عنوان کرد: با این وجود بلافاصله ستاد مدیریت بحران در کامیاران تشکیل شده و با توجه به وقوع بارندگی اخیر در منطقه و همزمان با زمین‌لرزه مذکور و نیاز به آمادگی مضاعف، تیم‌های کارشناسی برای بررسی خسارات مالی احتمالی به محل اعزام شدند.
وی بیان کرد: با توجه به نظر کارشناسان زمین‌شناسی و احتمال پس‌لرزه‌های دیگر، جای هیچ گونه نگرانی نیست و وقوع زمین‌لرزه‌های مذکور به دلیل قرار گرفتن بخشی از استان کردستان روی گسل موسوم به «گسل زاگرس جوان»، طبیعی است که نمونه آن زمین‌لرزه چند روز پیش مریوان بود.
مدیرکل مدیریت بحران استان کردستان افزود: این ستاد شبانه‌روز هر گونه حوادث و بلایای طبیعی در استان را به طور کامل زیر نظر دارد و در صورت وقوع هر گونه حادثه، برنامه‌های خود برای مقابله بحران و کاهش آثار ناشی از آن را به دستگاه‌های اجرایی ارائه خواهد داد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۹۴۹۵ – شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۶:۴۴

شناسه خبر : 12065

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =