خانه / اجتماعی / مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خبرداد: پیک مصرف برق کردستان در تیرماه امسال/احتمال خاموشی در مرداد ماه

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خبرداد: پیک مصرف برق کردستان در تیرماه امسال/احتمال خاموشی در مرداد ماه

سنندج – مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به اینکه پیک مصرف برق امسال در تیرماه است، گفت: اگر مشترکین در مصرف رعایت نکنند در مرداد ماه ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

محمد مصطفی نجفیان در گفت وگو با خبرنگار مهر روند مصرف برق در این استان را نگران کننده خواند و گفت: اگر مشترکین تعرفه های مختلف مدیریت مصرف را به طور در دستور کار خود قرار ندهند ناچار به اعمال خاموشی خواهیم بود.
وی عنوان کرد: پیک مصرف برق استان در سنوات گذشته همواره در مرداد ماه اتفاق می افتد اما امسال هم اکنون که در نیمه تیرماه هستیم رقم پیک مصرف به ۴۲۱ مگاوات سال گذشته نزدیک شده است.
وی بیان کرد:اگر رشد مصرف با همین روند ادامه یابد در مرداد ماه قطعا با افزایش غیر متعارف و پیش بینی نشده مواجه خواهیم بود و ناچاراً به منظور پیشگیری از آسیب به شبکه خاموشی اعمال خواهد شد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان ادامه داد: به عنوان نمونه پیک مصرف خالص روز در ۱۴ تیرماه سال گذشته ۳۹۹.۵ بوده است و براین اساس می توان گفت به نسبت سال گذشته همین موقع با رشد قابل توجهی مواجه بوده ایم.
نجفیان با اشاره به اینکه دلیل عمده افزایش مصرف برق روزهای اخیر گرمای بی سابقه هوا و ورود وسایل پرمصرف سرمایشی همچون کولرهای آبی و گازی به شبکه است، گفت: ازمشترکین  تقاضا داریم از این وسایل استفاده بهینه داشته باشند و مدیریت مصرف برق هنگام استفاده از آنها را اعمال کنند. .
وی اضافه کرد: در سال های اخیر برخلاف گذشته با روند افزایشی  استفاده از وسایل سرمایشی پرمصرف مانند کولر گازی، ساعات پیک مصرف کشور به روز و از ساعت ۱۲ الی ۱۶ منتقل شده است.
وی  افزود:  با توجه به شرایط اقلیمی استان کردستان ساعات پیک برق همچنان برای استان ساعات ابتدایی شب یعنی از ساعت ۲۰ الی ۲۴ است و با توجه به ضریب بالای تعرفه برق مصرفی در این ساعات، درصورت استفاده از وسایل پرمصرف تاثیر زیادی در هزینه برق مصرفی مشترکین خواهد داشت.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بیان کرد:  سهمیه تعیین شده توانیر برای استان کردستان ۴۵۶ مگاوات است و در صورتی که مصرف برق استان به این رقم برسد به ناچار و برای پیشگیری از آسیب به شبکه خاموشی اعمال خواهد شد.
نجفیان عنوان کرد:  از این رو از مشترکین برق استان خواهشمندیم به طور جدی این موضوع را مورد توجه قرار دهند و از مصارف غیر ضروری و استفاده همزمان از وسایل پرمصرف به ویژه در ساعات اوج مصرف خودداری کنند و استفاده از وسایل پر مصرف مانند ظرفشویی، اتو و لباسشویی را با ساعات انتهایی شب از ساعت ۲۴ به بعد موکول کنند.
وی ادامه داد: استفاده از وسایل سرمایشی حق طبیعی شهروندان است ولی انتظار می رود شهروندان هنگام استفاده از کولرهای آبی در ساعات اوج مصرف از دور کند استفاده کنند و از به مدار آوردن سایر وسایل پرمصرف خودداری کنند.
وی اظهارداشت:  در کولرهای گازی نیز تنظیم دما روی ۲۵ درجه می تواند کمک شایانی به پایداری شبکه و پیشگیری از خاموشی خواهد کرد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بیان کرد: تعداد مشترکین برق استان کردستان در حال حاضر به ۶۰۳ هزار مشترک رسیده است و ۸۵ درصد این مشترکین در بخش خانگی هستند و اگر این مشترکین در همکاری لازم در ساعات اوج مصرف را داشته باشند با کمبودانرژی مواجه نخواهیم شد

شناسه خبر : 6179

این خبر رو هم ببینید

روحانیت سنی و شیعه کردستان ترور دانشمند هسته‌ای را محکوم کردند

شورای افتاء و روحانیت، ائمه جمعه و جماعات، مدرسین وطلاب استان کردستان و مرکز بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =