خانه / سیاسی / مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان: مانور مقابله با خرابکاری در ایستگاه CGS در سنندج برگزار می شود

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان: مانور مقابله با خرابکاری در ایستگاه CGS در سنندج برگزار می شود

سنندج- مدیر عامل شرکت گاز کردستان از برگزاری مانور مقابله با خرابکاری در ایستگاه CGS با حضور شرکت های گاز آذربایجان غربی، کرمانشاه و همدان و منطقه ۷ عملیات انتقال گاز در سنندج برگزار می شود.

احمد فعله گری صبح امروز امروز در جلسه مشترکی که با حضور مدیران و کارشناسان حوزه پدافند غیر عامل ادارات استان کردستان برای هماهنگی مانور مقابله با خرابکاری در ایستگاه CGSسنندج تشکیل شد، گفت: اجرای مانور در راستای آمادگی نیروهای این شرکت برای مقابله با حوادث مختلف امری ضروری است وقطعا این اقدام باعث افزایش توانمندی نیروها در واکنش به موارد اضطراری می شود.
وی با اشاره به ماهیت کار گازرسانی و اینکه فضای کار در شرکت گاز یک فضای پرخطر است، عنوان کرد: به دلیل بحث خطرپذیری در شرکت گاز بایستی همه کارکنان خود را موظف به رعایت موارد ایمنی کنند.
وی با بیان اینکه شبکه های گازرسانی توسعه زیادی داشتند، بیان کرد: جهش بسیار مطلوبی در راستای ارائه خدمات به مردم استان صورت گرفته و تمامی این اقدامات برای توسعه عدالت اجتماعی و مسئولیت پذیری اجتماعی  شرکت ملی گاز ایران و وزارت وزین نفت انجام شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: دراین استان ۹ هزار و ۱۰۰ کیلومتر شبکه گاز اجراء شده که نشان از گسترش خدمات این شرکت در سطح شهرها و روستاهای این استان است.
فعله گری با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۰۰ درصد از جمعیت شهری و ۸۲ درصد از جمعیت روستایی استان کردستان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند، اضافه کرد: در مجموع ۹۲ درصد از کل جمعیت این استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و این امر بیانگر تلاش خستگی ناپذیر همکاران ما در راستای افزایش برخورداری مردم استان از انرژی پاک و سهل الوصول گاز طبیعی است.
وی هدف اصلی شرکت گاز استان را ارائه کار کیفی و خدمات مستمر و مداوم به مشترکین گاز طبیعی خواند و اظهارداشت: برگزاری مانورهای متعدد از قبیل مانور برنامه ریزی شده برای آمادگی نیروهای خدمت رسان و  آماده بکارنگه داشتن تاسیسات  و زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات مطلوب است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در استان کردستان با تلاش همکاران تاکنون سوانح ناگوار نداشته ایم و یا اگر اتفاق افتاده بسیار جزیی بوده است، گفت: گاها به خاطر یک بی احتیاطی کوچک مسائلی پیش می آید که باعث اتفاقات جبران ناپذیری خواهد شد به همین دلیل باید در همه سطوح رعایت موارد ایمنی را مد نظر داشته باشیم.
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان افزود: در حوزه پدافند غیر عامل اقدامات ارزنده ای در شرکت گاز استان  از جمله جداسازی  شبکه های اینترنتی از شبکه های داخلی، مانیتوینگ ایستگاه های تقلیل فشار، اجرای مانورهای متعدد در حوزه پدافند غیر عامل ، پیاده سازی سیستم امدادمکانیزه، دریافت گواهینامه های ایزو در حوزه انرژی انجام شده است.
فعله گری اعلام کرد: مانور مقابله با خرابکاری در ایستگاه CGS با حضور سازمان های آتش نشانی، فوریت های پزشکی، هلال احمر، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی ، شرکت های آب و فاضلاب و شرکت های توزیع برق  پخش فرآوردهای نفتی و شرکت های گاز آذربایجان غربی، کرمانشاه و همدان و منطقه ۷ عملیات انتقال گاز در روز دوشنبه مورخ هفدهم مهر ماه در ایستگاه CGS سنندج برگزار می شود.
رئیس امور HSE شرکت گاز استان کردستان  هم در این جلسه به تشریح وظایف ادارات شرکت کننده در مانور پرداخت و گفت : برای هرکدام از دستگاه های اجرایی حوزه پدافند که در کارگروه عضویت دارند و ظایفی در نظر گرفته شده که در متن سناریو برای اجراء مد نظر قرار گرفته و مرتبط با حوزه کاری آنها می باشد.
پیمان اله یاری با اشاره به اهمیت فرآیندگرا بودن برنامه های شرکت گفت: فرآیندگرا بودن باعث بهبود وضعیت و تسریع در امورات شرکت خواهد شد.   
وی بیان کرد: در سال ۹۶ تعداد ۳۶۴۳ مورد ممیزی از پروژه ها، تعداد ۴۹۳ مورد ممیزی از تاسیسات و  ساختمان های اداری  و تعداد هزار و ۱۸ ممیزی از ایستگاه های تقلیل فشار صورت گرفته  است.
وی ادامه داد: تعداد ۱۲۱ مانور در سطح استان و ۹۹۳ جلسه در ادارات گاز تابعه در حوزه ایمنی برگزار شده است که برای رفع ایرادات در حوزه HSE مهمترین بحث آموزش و یادگیری است تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

شناسه خبر : 11409

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =