خانه / اجتماعی / مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه کردستان: حمایت از رویدادهای نوآورانه منجر به کسب و کار دانش‌بنیان می شود

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه کردستان: حمایت از رویدادهای نوآورانه منجر به کسب و کار دانش‌بنیان می شود

سنندج – مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه کردستان گفت: اهمیت تجاری‌سازی و راه‌اندازی کسب و کار دانش‌بنیان کمتر از آموزش و پژوهش نیست چرا که رویدادهای نوآورانه منجر به کسب و کار می‌شوند.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني کردنور، فرزاد اسکندری شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه رویداد نوآورانه اشتغالزایی با عنوان آب که در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری چنین رویدادهایی، جذب سرمایه‌گذار برای حمایت از ایده‌پردازان و آموزش افرادی است که در حیطه آب ایده‌های مؤثری دارند تا طرح به مرحله اجرا در آید.

وی با بیان اینکه از ابتدای استقرار مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه کردستان ۳۹ واحد در این مرکز راه‌انداری شده است، افزود: جلساتی هم با تولیدکنندگان صنایع آب و سرمایه‌گذاران در راستای بررسی محورهای مشترک برگزار شده تا از ایده‌های برتر ارائه شده در این رویداد حمایت کنند.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه کردستان هزینه برگزاری این رویداد را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: ایجاد یک شغل برای دولت دو میلیارد ریال هزینه در بردارد در حالی که رویدادهای نوآورانه به واسطه ایده‌های جدید و به‌روز می‌تواند برای چندین نفر شغل ایجاد کند و هزینه کمتری دارد.

اسکندری به برگزاری دو رویداد در ۹ ماه گذشته در دانشگاه کردستان اشاره کرد و یادآور شد: سومین رویداد هم با عنوان آب هم برگزار شد که در ۵۴ ساعت طی سه روز ۸۰ نفر در قالب ۱۲ تیم ایده‌های خود را ارائه دادند و به رقابت پرداختند.

شناسه خبر : 23105

این خبر رو هم ببینید

ابراز همدردی فرمانده سپاه کردستان با خانواده کولبران جانباخته مریوانی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سردار سیدصادق حسینی با صدور پیامی جانباختن دو برادر کولبر، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =