خانه / سیاسی / مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان: اعتیاد و بیکاری عوامل اصلی طلاق در کردستان هستند

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان: اعتیاد و بیکاری عوامل اصلی طلاق در کردستان هستند

بیجار – مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان گفت: عواملی نظیر اعتیاد و بیکاری از دلایل اصلی افزایش آمار طلاق در استان کردستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، جمال ارشدی ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان بیجار که در سالن شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد به اهمیت بررسی و شناسایی و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع آسیب‌ها تأکید کرد و گفت: لازم است بررسی های جدی در خصوص رفع آسیبب هایی اجتماعی صورت بگیرد.
وی به بررسی آسیب‌های اجتماعی استان کردستان از سال ۹۳ پرداخت و بیان داشت: با بررسی‌های به عمل آمده به پدیده‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق، بزه، خودکشی و روسپی‌گری مواجه شدیم.
ارشدی به عوامل مهم و تاثیر گذار در افزایش آمار طلاق در استان کردستان اشاره کرد و بیان داشت: در سال ۹۴ موضوع طلاق در استان کردستان بررسی و مشخص شد عواملی چون اعتیاد، بیکاری، عدم تفاهم، دخالت‌های والدین و خشونت بیشترین نقش را در افزایش این معضل دارند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان، به تهیه سند کنترل و کاهش طلاق در استان کردستان بعد از بررسی‌های به عمل آمده در خصوص علل طلاق در کردستان اشاره کرد و گفت: در این سند به پنج مهارت اجتماعی، دینی، جنسی، مهارت روانشناختی و مهارت حقوقی پرداخته شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت مهارت آموزی به عنوان یکی از نیازهای مهم در این زمینه اشاره کرد و گفت: مهارت‌آموزی یکی از مهم‌ترین راهکارها برای کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی است.
ارشدی اضافه کرد: جوانان در زمینه مهارت و مهارت‌آموزی بسیار ضعیف هستند و لازم است این مهارت‌ها از دوران کودکی و نوجوانی به آنها آموزش داده شود تا زمینه برای کنترل و کاهش آسیب های مختلف اجتماعی در جامعه فراهم شود.

شناسهٔ خبر: ۳۷۴۶۶۲۳ – شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۶

شناسه خبر : 12883

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − چهار =