خانه / سیاسی / مدیر کل زندانهای استان کردستان: ۲۶۹ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای کردستان حبس هستند

مدیر کل زندانهای استان کردستان: ۲۶۹ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای کردستان حبس هستند

سنندج – مدیر کل زندانهای استان کردستان گفت: اکنون۲۶۹ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که۲۰۵نفر به دلیل محکومیت های مالی در مراکز اصلاحی و تربیتی به سر می برند.

اسحاق ابراهیمی صبح امروز در جلسه هم اندیشی به منظور برگزاری جشن گلریزان یا آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد نیازمند که در سالن اجتماعات دادگستری کل برگزار شد، گفت: ستاد مردمی امور دیه زندانی های جرائم غیر عمد هر ساله در ماه مبارک رمضان جشن گلریزان را در تمام شهرستان های دارای زندان باشد، برگزار می کند.
مدیر کل زندانهای استان کردستان اظهار داشت: طی ۲۷ سال گذشته ۱۰۰ هزار زندانی با مبلغی حدود ۷۵۰ میلیارد تومان آزاد شده اند که مردم و ارگان ها در این را بسیار ما را همراهی کرده اند.
وی با بیان اینکه ۳۶ درصد از شاکیان زندانیان در سال گذشته رضایت داده اند، افزود: ۹ هزار و ۱۴۰ زندانی جرائم غیر عمد در سال ۹۵ با مبلغ حدود ۷۵۰ میلیون تومان آزاد شده اند که این نشان از هم نوع دوستی مردم و پیش قدم شدن در کار های خیر است.
ابراهیمی با اشاره به افزایش ۳۱ درصدی آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، گفت: در سال گذشته تعداد ۲۲۰ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیرین و ستاد دیه از زندان آزاد شدند که از این تعداد ۲۱۴ نفر مرد و ۶ نفر نیز زن بوده اند که این آمار در سال۹۴ ، ۱۶۷ نفر بوده است.
نایب رئیس هیأت امناء ستاد دیه استان کردستان گفت: در حال حاضر تعداد ۲۶۹ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که ۲۳ نفر از آنان به جرم تصادف و حوادث کارگاهی، ۲۰۵ نفر محکومیت های مالی و ۵۲ نفر نیز به دلیل عدم توانایی در پرداخت مهریه و نفقه در مراکز اصلاحی و تربیتی استان به سر می برند.
وی  از آزادی ۱۸ زندانی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و اظهار داشت: برای آزادی این تعداد زندانی جرائم غیرعمد مبلغی بیش یک ملیارد و ۹۰۰ میلیون تومان صرف شده است که این مبلغ از طریق منابع مختلف از جمله کمک های بلاعوض ستاد دیه کشور و استان، صندوق خسارت های بیمه بدنی، وام بانک های عامل، منابع مالی مددجویان و همچنین مقداری نیز با گذشت شکات از قسمتی از مطالبات خود محقق گردیده است.
مدیرکل زندانهای کردستان اظهار داشت: مردم و خیرین حامیان اصلی ستاد دیه می باشند و همه ساله با حضور سبز خود دلگرمی اعضای هیأت امنای و سایر برگزار کنندگان جشن گلریزان بوده اند.
گفتنی است، جشن گلریزان در ۱۲ همین روز از ماه مبارک رمضان که به تاریخ شمسی روز چهارشنبه ۱۷ خرداد در تمام شهرستان های دارای زندان برگزار خواهد شد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۹۰۵۷۶ – یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ – ۱۲:۳۹

شناسه خبر : 11657

این خبر رو هم ببینید

تعرفه به اندازه کافی در کردستان توزیع شده است/۷۶ درصد کردستانی‌ها واجد شرایط رای دادن هستند

رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: یک میلیون و ۲۱۹ هزار نفر بر اساس آخرین سرشماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =