خانه / فرهنگی / مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خبرداد: فروش بالغ بریک میلیارد تومان کتاب در هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خبرداد: فروش بالغ بریک میلیارد تومان کتاب در هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان

سنندج-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به استقبال مردمی از هفتمین نمایشگاه کتاب گفت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کتاب در طول ۶ روز برگزاری نمایشگاه به فروش رفت.


به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شانی به میزان ازفروش کتاب و بازدید مردم در ۶ روز برگزاری هفتمین نمایشگاه کتاب استانی  اشاره کرد و گفت: در این دوره از نمایشگاه کتاب کردستان که از ۱۳ تا ۱۸ اسفند در محل دایمی نمایشگاه های استان در سنندج برپا شد، ۶۵ هزار عنوان کتاب در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ۳۳۸ ناشر کشور و ۱۴ ناشر از اقلیم کردستان عراق در قالب ۲۳۰ غرفه  در این دوره از نمایشگاه کتاب حضور یافتند.

قلعه شاخانی، از فروش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کتاب در این دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: این میزان خرید شامل بن کارت خرید، تراکنش کارتخوان های نصب شده در غرفه ها و پول های نقد مردم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به بن کارت تخفیف نمایشگاه افزود: باجه های بانک شهر مستقر در نمایشگاه ۵۵۰ میلیون تومان بن کارت خرید کتاب به متقاشیان عرضه کردند.

وی  گفت: از آنجایی که قیمت کتاب های کودک پایین بود و خرید کتاب در این حوزه به صورت نقدی بوده است، پیش بینی خرید در حوزه کتاب کودک ۲ میلیون تومان است.

دبیر هفتمین نمایشگاه استانی کتاب کردستان پرفروش ترین غرفه نمایشگاه را انتشارات ژیار معرفی کرد و افزود: این انتشارات در طول ۶ روز برپایی نمایشگاه قریب به ۶۰ میلیون تومان کتاب به فروش رساند.

قلعه شاخانی با اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم‌ از نمایشگاه‌ کتاب افزود: مردم‌ استان‌ امسال در بازدید از نمایشگاه‌ ما را غافلگیر کردند و به صورت تخمینی و تقریبی ۷۳ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

وی استقبال از نمایشگاه کتاب را نشان دهنده فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان و اهمیت رویدادهای فرهنگی دانست و بیان کرد: حداقل روزانه ۳۱ هزار تراکنش بانکی در نمایشگاه انجام شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین برگزاری ۶ نشست تخصصی، رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب، برپایی محافل نقد و بررسی کتاب و آثار ادبی، گرامیداشت روز زن، غرفه نقاشی کودک، غرفه ایستگاه کودک، پخش زنده موسیقی محلی همراه و برپایی سفره هفت سین نوروزی را از برنامه های جنبی هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان برشمرد.

شناسه خبر : 21467

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =