خانه / اجتماعی / مراسم گرامیداشت اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه کردستان

مراسم گرامیداشت اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه کردستان

مفتخریم که در جامعه ای زندگی می کنیم که فرهنگ شهادت در آن جاری است و این به برکت وجود و درایت رهبری میباشد.
امروز به برکت خون شهدا ست اگر امنیتی داریم و  حرفی برای گفتن ، و دشمن سر ستیز و جنگ را با ما دارد ،به واسطه این است که می خواهیم از آرمان های انقلاب دفاع کنیم

این مراسم که در شامگاه ۲۵فروردین ماه که باحضور اساتید،دانشجویان وجمعی ازمهمانان برگزار شد.دکترجهانشیر امینی ریاست دانشگاه کردستان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان گفت: ما مفتخریم که در جامعه ای زندگی می کنیم که فرهنگ شهادت در آن جاری است و این به برکت وجود و درایت رهبری می باشد.
امروز به برکت خون شهدا ست اگر امنیتی داریم و  حرفی برای گفتن ، و دشمن سر ستیز و جنگ را با ما دارد ،به واسطه این است که می خواهیم از آرمان های انقلاب دفاع کنیم.
وی افزود: امروز سالگرد تدفین دو شهید گمنام در دانشگاه کردستان می باشدخداوند را شاکریم که این دو شهید، دانشگاه را به شهر و جامعه متصل کرده اند .
دکترامینی با اشاره به جنگ فرهنگی دشمن افزود: امروزه دشمن دنبال دین ستیزی با جوانان ماست و می خواهد گذشت و ایثار و ارزش های اسلامی را از جامعه ما بگیرد.
مهمان ویژه این برنامه مادر بزرگوار شهید رضا پناهی بود که در سال ۴۹ در کرج متولد شده و در سن ۱۲ سالگی در منطقه عملیاتی قصر شیرین شهید شدند.
وی گفت: برای شهدای گمنام نه از مادر خبری هست و نه از خواهر و برادر، شما دانشجویان با این شهدا درد دل کنید .
در ادامه مادر بزرگوار به بیان خاطراتی از شهید پرداخت.
مهمان دیگر برنامه سرهنگ مجتبی جعفری از جانبازان هشت سال دفاع مقدس بود که به بیان زندگینامه شهیدان آوینی و صیاد شیرازی پرداخت.
۲۰ فروردین سالروز بزرگداشت شهید آوینی و ۲۱ فروردین سالروز بزرگداشت شهید صیاد شیرازی است که یاد و خاطره این دو شهید بزرگوار نیز دراین مراسم گرامی داشته شد.منبع: سایت دانشگاه کردستان

شناسه خبر : 9275

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =