خانه / سیاسی / «مردم سوریه» در مبارزه با تروریست ها تنها نیستند

«مردم سوریه» در مبارزه با تروریست ها تنها نیستند

رئیس جمهور کشورمان گفت: بسیار مهم است که مردم سوریه احساس کنند در مبارزه علیه تروریست ها تنها نیستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه عصر دوشنبه در تماسی تلفنی درباره مهمترین موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت وگو و تبادل نظر کردند.
روحانی در این تماس تلفنی، با تاکید بر ضرورت تداوم حمایت دولت های ایران و روسیه از مردم سوریه در این دوران سخت گفت: بسیار مهم است که مردم سوریه احساس کنند در مبارزه علیه تروریست ها تنها نیستند.
وی ضمن انتقاد از بی توجهی غربی ها نسبت به مردم بیگناهی که در شرایط بسیار دشوار و تحت ستم تروریست ها در شهرهای مختلف سوریه گرفتار آمده اند، تقویت همفکری و همکاری تهران– مسکو  و تداوم کمک های دارویی و غذایی برای مردم سوریه و ترغیب دیگر کشورها به ارسال این کمک ها را ضروری برشمرد.
رییس جمهور کشورمان همچنین از نشست وزیران خارجه ایران، ترکیه و روسیه در مسکو استقبال کرد و گفت که این نشست می تواند به هماهنگی بیشتر سه کشور در کمک به مردم سوریه یاری برساند.
«ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه نیز در این تماس تلفنی، بیرون راندن تروریست ها از شهر حلب و حاکمیت دولت سوریه بر این شهر را موفقیت آمیز دانست و بر ضرورت تداوم همفکری و همکاری تهران–مسکو دراین عرصه تاکید کرد.
رییس جمهور روسیه نیز حمایت و ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم سوریه رادر شرایط کنونی ضروری خواند و گفت: وظیفه جامعه بین المللی و از جمله ایران و روسیه در دوره کنونی، حفاظت از مردم سوریه و تداوم کمک رسانی به آنان دراین شرایط دشوار است.
وی همچنین بر ضرورت کمک رسانی به مردم بی دفاع و غیرنظامی سایر مناطق سوریه تاکید کرد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۵۴۵۵۸ – دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ – ۱۹:۴۶

شناسه خبر : 12513

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =