خانه / اجتماعی / مرزبانی مصمم به بازگشایی بازارچه‌های مرزی است

مرزبانی مصمم به بازگشایی بازارچه‌های مرزی است

فرمانده مرزبانی کشور گفت: در بحث فعال کردن و بازگشایی بازارچه‌های مرزی مصمم هستیم و در همین راستا دولت تلاش‌ها و اقدامات خوبی داشته است.


به نقل از ایرنا،  سردار سرتیپ پاسدار قاسم رضایی روز سه‌شنبه پس از بازدید از نوار مرزی استان‌های غربی کشور وارد شهرستان مریوان شد و پس از حضور در مزار شهدا و اای احترام به مقام شامخ شهیدان،  به صورت میدانی از وضعیت مرز، مرزبانان و مرزنشینان بازید کرد.

وی با اشاره به ضرورت بازدید میدانی از وضعیت مرزها و مرزبانان اظهار داشت: تنها از طریق دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها نمی‌توان وضعیت را مدیریت کرد و باید با حضور در میدان و شنیدن مطالبات، دغدغه‌ها و دیدن وضعیت مرزها، خروجی این بخشنامه‌ها را به عینه مشاهده کرد.

سردار رضایی افزود: فرماندهان هنگ مرزی کردستان با تعامل و همکاری مناسب با مرزبانان و مرزنشینان، امنیت و پایداری مرزها را با همراهی مرزنشینان ایجاد و تثبیت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مناطق مرزی از مکان‌های امن برای سرمایه‌گذاری هستند، اضافه کرد: اعلام می‌کنیم امنیت کامل برای سرمایه‌گذاری از جمله در حوزه صنایع تبدیلی، کارخانجات و فعال کردن بازارچه‌های مرزی در استان‌ها و شهرهای مرزی برقرار است و سرمایه گذاران می‌توانند با امنیت خاطر در این نقاط کشور به ویژه کردستان سرمایه گذاری کنند.

فرمانده مرزبانی یادآور شد: فعال کردن بازارچه‌های مرزی یک نوع اشتغالزایی است و ما در بحث فعال کردن بازارچه‌های مرزی مصمم هستیم و در همین راستا دولت تلاش‌های خوبی داشته که امیدواریم بزودی نتیجه دهد.

سردار رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص ارائه خدمات رفاهی به روستاهای مرزی گفت: استیفای حقوق مرزنشینان یکی از وظایف ماست و آنچه را که در قالب مشکلات سطح روستاها باشد به مسئولان ارشد کشوری منعکس کرده و برای رفع آنها تلاش می‌کنیم.

وی تاکید کرد: هنگ مرزی، مصمم به بازگشایی و ساماندهی معابر مرزی برای مرزنشینان استان‌های مرزی است.

شناسه خبر : 23232

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شانزده =