خانه / اجتماعی / مرزبانی مصمم به بازگشایی بازارچه‌های مرزی است

مرزبانی مصمم به بازگشایی بازارچه‌های مرزی است

فرمانده مرزبانی کشور گفت: در بحث فعال کردن و بازگشایی بازارچه‌های مرزی مصمم هستیم و در همین راستا دولت تلاش‌ها و اقدامات خوبی داشته است.


به نقل از ایرنا،  سردار سرتیپ پاسدار قاسم رضایی روز سه‌شنبه پس از بازدید از نوار مرزی استان‌های غربی کشور وارد شهرستان مریوان شد و پس از حضور در مزار شهدا و اای احترام به مقام شامخ شهیدان،  به صورت میدانی از وضعیت مرز، مرزبانان و مرزنشینان بازید کرد.

وی با اشاره به ضرورت بازدید میدانی از وضعیت مرزها و مرزبانان اظهار داشت: تنها از طریق دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها نمی‌توان وضعیت را مدیریت کرد و باید با حضور در میدان و شنیدن مطالبات، دغدغه‌ها و دیدن وضعیت مرزها، خروجی این بخشنامه‌ها را به عینه مشاهده کرد.

سردار رضایی افزود: فرماندهان هنگ مرزی کردستان با تعامل و همکاری مناسب با مرزبانان و مرزنشینان، امنیت و پایداری مرزها را با همراهی مرزنشینان ایجاد و تثبیت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مناطق مرزی از مکان‌های امن برای سرمایه‌گذاری هستند، اضافه کرد: اعلام می‌کنیم امنیت کامل برای سرمایه‌گذاری از جمله در حوزه صنایع تبدیلی، کارخانجات و فعال کردن بازارچه‌های مرزی در استان‌ها و شهرهای مرزی برقرار است و سرمایه گذاران می‌توانند با امنیت خاطر در این نقاط کشور به ویژه کردستان سرمایه گذاری کنند.

فرمانده مرزبانی یادآور شد: فعال کردن بازارچه‌های مرزی یک نوع اشتغالزایی است و ما در بحث فعال کردن بازارچه‌های مرزی مصمم هستیم و در همین راستا دولت تلاش‌های خوبی داشته که امیدواریم بزودی نتیجه دهد.

سردار رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص ارائه خدمات رفاهی به روستاهای مرزی گفت: استیفای حقوق مرزنشینان یکی از وظایف ماست و آنچه را که در قالب مشکلات سطح روستاها باشد به مسئولان ارشد کشوری منعکس کرده و برای رفع آنها تلاش می‌کنیم.

وی تاکید کرد: هنگ مرزی، مصمم به بازگشایی و ساماندهی معابر مرزی برای مرزنشینان استان‌های مرزی است.

شناسه خبر : 23232

این خبر رو هم ببینید

امام جمعه سنندج ماه محرم بهترین بستر برای جهاد اکبر است

امام جمعه سنندج بر ضرورت توجه به آموزه‌های دینی در ماه مبارک محرم تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دوازده =