خانه / ورزشی / مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور دقایقی پیش با قهرمانی تهران و کسب عنوان پنجمی ورزشکاران کردستانی به پایان رسید.  

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان کشور دقایقی پیش با قهرمانی تهران و کسب عنوان پنجمی ورزشکاران کردستانی به پایان رسید.  

 هفتاد و چهارمین دوره این مسابقاتبه میزبانی خانه کشتی تهران و در هشت وزن ۵۹، ۶۶، ۷۱، ۷۵، ۸۰، ۸۵، ۹۸ و ۱۳۰ کیلوگرم آغاز شده بود.
 

فرنگی‌کاران کردستان پنجم شدند/دو نقره و یک برنز در انفرادی
تیم کشتی فرنگی استان کردستان که با ترکیب کامل در بازی‌ها حاضر شده بود در چهار وزن اول موفق به کسب عنوان خاصی نشد اما فرنگی‌کاران این استان در روز دوم جبران مافات کردند.
در وزن ۸۰ کیلوگرم این رقابت‌ها که دقایقی قبل به پایان رسید سیروان فقیه‌سلیمانی کشتی‌گیر مطرح کردستانی پس از راهیابی به فینال با شکست برابر مهدی محمدی از استان البرز مدال نقره را به گردن آویخت.
در وزن ۸۵ کیلوگرم سامان عزیزی دیگر کشتی‌گیر کردستانی پس از باخت در دیدارهای ماقبل فینال همراه با مهدی هدایی از خوزستان به نشان برنز مشترک دست یافت.
در این وزن فرنگی‌کارانی از تهران و فارس اول و دوم شدند.
در وزن ۹۸ کیلوگرم روح‌الله عزیزخانی با قبول شکست در دیدار پایانی برابر داوود عابدین‌زاده از تهران به مدال نقره رقابت‌ها و ایستادن بر سکوی دوم قناعت کرد.
در وزن ۱۲۰ کیلوگرم نیز اسماعیل مندمی عنوان پنجمی را به دست آورد، در کشتی‌های این وزن فرنگی‌کاران تهران و توابع تهران مدال‌های طلا و نقره را به گردن انداختند.
در پایان رده‌بندی تیمی نیز  تهران با ۶۴ امتیاز مقتدرانه قهرمان شد و پس از این تیم توابع تهران با ۴۷ و خوزستان با ۴۱ امتیاز سکوهای دوم و سوم را از آن خود کردند.
فرنگی‌کاران کردستانی نیز پس از فارس که با ۳۹ امتیاز چهارم شد با به دست آوردن ۳۶ امتیاز رتبه پنجم رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند.
همچنین در پایان این مسابقات سامان عزیزی فرنگی‌کار وزن ۸۵ کیلوگرم کردستان به عنوان کشتی‌گیر نمونه معرفی شد.
 

شناسه خبر : 11241

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =