خانه / سیاسی / مسرر بارزانی اعلام کرد: نیروهای پیشمرگ محاصره کوهستان شنگال را شکستند

مسرر بارزانی اعلام کرد: نیروهای پیشمرگ محاصره کوهستان شنگال را شکستند

رئیس سازمان امنیت اقلیم کردستان عراق از وارد آوردن ضربات مهلکی به دولت اسلامی عراق و شام(داعش) و شکستن محاصره کوهستان شنگال خبر داد و گفت: داعش در منطقەای بە وسعت ٢١٠٠ کیلومتر در محاصره نیروهای کُرد است

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مسرور بارزانی رئیس سازمان امنیت اقلیم کردستان در کنفرانسی مطبوعاتی در خصوص عملیات نیروهای پیشمرگ بر علیە داعش، اعلام کرد: از زومار تا کوهستان شنگال به طور کامل به کنترل نیروهای کُرد درآمده است و مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان فرماندهی این عملیات را بر عهده دارد.
 
وی گفت: مژده پیروزی نیروهای پیشمرگ در راه است و این نیروها خود را به کوهستان شنگال رسانده و در حال حاضر موفق شده اند یک مسیر اصلی از این کوهستان به سمت دهوک بگشایند تا آوارگان ایزدی بتواند منطقه را ترک کنند.
 
مسرور بارزنی گفت: دیگر تروریست های داعش را توان مقابله با نیروهای پیشمرگ نیست و از روز گذشته تاکنون نیروهای کرد ۷۰۰ کیلومتر از مناطق اشغالی داعش را تحت کنترل خود درآورده اند و در حال حاضر نیز ۲۱۰۰ کیلومتر از مناطق تحت اشغال داعش در محاصره قرار دارد.
 
رئیس سازمان امنیت اقلیم کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هیچ واحد نظامی، نیروهای پیشمرگ را در عملیات آزادسازی این مناطق همراهی نکرده است و این نیروها از دولت عراق نیز درخواست همکاری نکرده اند و تسلیحاتی که به دست نیروهای پیشمرگ رسیده اند تسلیحات سبک هستند نه سنگین.
 
لازم به ذکر است این عملیات با حضور ۸ هزار تن از نیروهای پیشمرگ کُرد آغاز شده است.
 
حمله نیروهای پیشمرگ به شنگال از روز چهارشنبه(۲۶آذرماه/ ۱۷دسامبر) آغاز شده است و تاکنون جنگنده های ائتلاف جهانی ضدداعش به رهبری آمریکا ۴۵ بار مواضع تروریست های داعش را مورد حمله قرار داده اند.
 
بارزانی می گوید:خوشبختانه این عملیات بزرگ  با موفقیت به پایان رسید.
 
 
 
 
 
کد مطلب: ۷۵۶۲۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۲۸  |  ساعت: ۱۱ : ۴۱

شناسه خبر : 16865

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − ده =