خانه / اجتماعی / مشارکت در انتخابات، رای دادن به آزادی و امنیت و آسایش است

مشارکت در انتخابات، رای دادن به آزادی و امنیت و آسایش است

امام جمعه سنندج گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، رای دادن به آزادی، وحدت، حریت، رونق تولید، عدالت، نظارت بر دولت و مسئولین، حفظ انقلاب و ارزش گذاشتن به خون شهدا و در انتها، حفاظت از امنیت و آسایش و رساندن کشور به قله ترقی و تعالی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا فایق رستمی پیش از ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه استان کردستان که با موضوع انتخابات و مشارکت حداکثری در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، شناخت وظیفه و مسئولیت از مهمترین ارکان در زندگی هر انسانی است، اینکه از کجا، برای چه و به کجا می‌رویم سه سوالی است که باید همواره از خود بپرسیم.

وی خاطرنشان کرد: روحانیون سنگربانان عبودیت هستند و در مسیر آگاه‌سازی جامعه همواره تلاشی صادقانه دارند.

امام جمعه سنندج با طرح این سوال که مشارکت مردم در انتخابات چه اهمیتی دارد و چه پیامی می‌تواند داشته باشد، عنوان کرد: در مکتب قرآن یک قانون کلی برای مشارکت در انتخابات آمده و ما به عنوان پیروان این دین الهی باید از این مهم تبعیت کنیم.

وی افزود: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، رای دادن به آزادی، وحدت، حریت، رونق تولید، عدالت، نظارت بر دولت و مسئولین، حفظ انقلاب و ارزش گذاشتن به خون شهدا و در انتها، حفاظت از امنیت و آسایش و رساندن کشور به قله ترقی و تعالی است.

ماموستا رستمی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند، گفت: مشارکت حداکثری مردم موجب جرأت بخشیدن و قدرت بیشتر به منتخب خود در عرصه‌های داخلی و خارجی است.

وی به برخی شاخص‌های افراد توانمند و در تراز انقلاب گریزی زد و گفت: اگر امروز ملت در برابر رژیم ستم‌شاهی، ۸ سال دفاع مقدس و تا به امروز در برابر استکبار جهانی ایستاده همه از برکت نفس مسیحایی امام، ایمان و ارزش خون شهدا و رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب است.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: باید افرادی صالح، صادق، امانت‌دار، درستکار، آگاه به درد و رنج محرومین، دلسوز به مملکت، حافظ خون شهدا و آگاه به اصول و قوانین انتخاب شود و در راس سکانداری دولت آینده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه منتخب مردم باید قدر تک تک رای‌هایی که به او اعتماد کرده‌اند بداند، گفت: منتخب مردم، رئیس جمهور ۸۰ میلیون جمعیت ایران اسلامی است باید به وعده‌هایی که می‌دهد عمل کند و با خدمت صادقانه به مردم زمینه ارتقای هرچه بیشتر اعتماد ملی را فراهم سازد.

وی اظهار کرد: علما نقش مهمی در بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی جامعه داشته و در تمام عرصه‌ها به عنوان پرچم‌داران بصیریت زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کرده‌اند.

ماموستا رستمی در ادامه گفت: علم سرمایه غیرقابل فروش است و علما با وجود تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی هرگز از مسیر خدمت خارج نشده و با وجود تمام بی‌مهری‌ها پایبند انقلاب و ارزش‌های آن هستند.

وی اضافه کرد: اختصاص بودجه لازم به مدارس علوم دینی و دانشگاه‌ها و توجه بیشتر به لحاظ اقتصادی به ماموستایان و روحانیون نیاز ضروری است.

وی با تقدیر از نماینده ولی فقیه در کردستان به خاطر حضور در منازل روحانیون و دیدار چهره به چهره با آنها، گفت: نماینده مقام معظم رهبری در کردستان در مدت کوتاهی که در استان حضور دارند با حضور در منازل روحانیون موجب امیدواری در بین مردم می‌شود.

شناسه خبر : 24757

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به عملکرد رئیس جمهوری در یک سال گذشته/دکتر شبان شهیدی مؤدب

البته در هرگونه ارزیابی عملکرد رئیس‌ ‌جمهوری، شرایط متعددی را باید در نظر گرفت؛ از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =