خانه / اقتصادی / معاون آخوندی به مهر اعلام کرد: آخرین وضعیت ساخت مسکن مهر/ ساخت ۳۸۳ هزار واحد باقیمانده است

معاون آخوندی به مهر اعلام کرد: آخرین وضعیت ساخت مسکن مهر/ ساخت ۳۸۳ هزار واحد باقیمانده است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به ساخت یک میلیون و ۸۳۴ هزار مسکن مهر تاکنون، گفت: حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر هنوز با مشکل تعاونی ها روبرو هستند.

احمد اصغری مهرآبادی در گفتگو با مهر با اشاره به وضعیت واحدهای مسکن مهر گفت: در حال حاضر از مجموع ۲ میلیون و ۲۱۶ هزار واحد ساخت یک میلیون و ۸۳۴ هزار واحد به  اتمام رسیده است که البته در ابتدا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد بود که بانک مرکزی وام دهی به تعدادی از این واحدها را نپذیرفت و اعلام کرد این واحدها جدید شروع شده و وام به آن تعلق نمی گیرد.
وی با بیان اینکه ساخت ۲ میلیون و ۲۱۶ هزار واحد در دستور کار بوده است، افزود: کار ساخت ۳۸۳ هزار واحد باقیمانده است که در مراحل مختلف ساخت قرار دارند، از این تعداد ۲۰۵ هزار واحد در مرحله نازک کاری و ۹۷ هزار واحد در مرحله سفت کاری قرار دارد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اعلام اینکه کار ساخت این واحدها تا شهریور سال آینده به اتمام می‌رسد، اظهار داشت: حدود ۸۰ هزار واحد باقی می ماند که از این تعداد برخی واحدها متقاضی واجد شرایط ندارند و در برخی دیگر مشکل تعاونی وجود دارد.
مهرآبادی ادامه داد: حدود ۴۵ تا ۵۰ هزار واحد در اختیار تعاونی های قرار دارد که یا مشکل مالی دارند و یا اینکه صاحبان تعاونی متواری هستند که پرونده این پروژه ها در دادگاه است و ما منتظر رای نهایی دادگاه هستیم تا سرانجام این واحدها هم مشخص شود.
وی با تاکید بر اینکه دولت قصد دارد تا در سال ۹۵ مسکن مهر به پایان برسد، گفت: با تسهیلاتی که دولت برای کمک به بخش‌های مختلف مسکن مهر از جمله خدمات روبنایی، زیربنایی و ساخت دیوار حائل در نظرگرفته است امیدواریم که هرچه زودتر کار ساخت مسکن مهر به پایان برسد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به اینکه دولت سعی دارد تا هرچه سریعتر کار ساخت ۳۰۰ هزار واحد باقیمانده را به اتمام برساند، افزود: دولت تاکنون مبالغی را به عنوان کمک بلاعوض در برخی پروژه های مسکن مهر پرداخت کرده است در حالی که قرار بود از ابتدا این هزینه ها از محل آورده مردمی باشد.
شناسهٔ خبر: ۳۰۰۹۳۷۴ – شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ – ۰۸:۱۰

شناسه خبر : 1325

این خبر رو هم ببینید

سقز، شهر هزار صحنه/ ابراهیم محمدحسینی*

نام سقز، زبانزد عام و خاص است؛ این شهرت به دلایل مختلفی است که صاحب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شانزده =