خانه / سیاسی / معاون امور عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی با کارمزد ۸ درصد در روستاها/محدودیتی در پرداخت تسهیلات نداریم

معاون امور عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی با کارمزد ۸ درصد در روستاها/محدودیتی در پرداخت تسهیلات نداریم

معاون امور عمرانی استاندار کردستان با تاکید بر اینکه این تسهیلات مخصوص روستاها و با کارمزد ۸ درصد است، گفت: در شهرها و نقاط شهرک‌های صنعتی هیچ تسهیلاتی پرداخت نخواهیم کرد.

به گزارش کردنور به نقل از خبرگزاری فارس، امیر قادری در کارگروه اصلی اشتغال استان در سالن دولت استانداری کردستان در سنندج برگزار شد، با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و سهم استان در این خصوص اظهار کرد: این تسهیلات در راستای ارتقای توسعه تولید و اشتغال در روستاها پرداخت خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه این تسهیلات مخصوص روستاها و با کارمزد ۸ درصد است، خاطرنشان کرد: در شهرها و نقاط شهرک‌های صنعتی هیچ تسهیلاتی پرداخت نخواهیم کرد.
وی تصریح کرد: از دیدگاه ما راه حل نهایی رفع مسئله بیکاری در شهرها بهبود محیط روستایی است و اگر روستای ما بهبود پیدا کند دیگر مشکل حاشیه‌نشینی و آمار بالای بیکاران را در شهرها نخواهیم داشت.
وی گفت: برای موفقیت در جذب این تسهیلات باید در استان یک تقسیم‌بندی انجام شود و هر شهرستان با توجه به ظرفیتی که دارد در این تقسیم‌بندی‌های منطقه‌ای در استان مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اجرای طرح‌ها با محوریت صنایع تبدیلی در شهرستان‌هایی مانند دهگلان، قروه، بیجار و دیواندره باید مد نظر قرار گیرد، گفت: هدف‌گذاری در اجرای طرح از محل جذب این تسهیلات باید در بانه، سروآباد و مریوان باید گردشگری باشد.
وی اظهار کرد: تلاش ما در نقاط روستایی این بوده که کارآفرینان شهری را به سمت اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در قالب دریافت این تسهیلات سوق دهیم.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در روستاها موجب می‌شود جمعیت روستایی تثبیت و در نتیجه به توسعه شهری کمک کرده‌ایم، اضافه کرد: تسهیلات را به سمت و سویی هدایت کنیم که کسب و کار را در محیط روستایی با محوریت زنان روستایی سوق داده شود.
وی اضافه کرد: هیچ محدودیتی در پرداخت این تسهیلات ۸ درصدی در روستاهای استان وجود ندارد، البته در برخی از گلوگاه از جمله بانک سینا مشکلاتی داریم.
وی با بیان اینکه توان کارشناسایی بانک‌های ما محدود است، اظهار داشت: این توان پایین موجب می‌شود که درصد کمی از این تسهیلات را جذب کنیم.
به گفته وی، در راستای ایجاد اشتغال و توسعه روستاها فرمانداران طرح‌ها را معرفی کنند تا بتوانیم تسهیلات را با نرخ ۸ درصد جذب کنیم.
وی در پایان اضافه کرد: برای طرح‌های صنعتی در قالب نواحی صنعتی می‌توانیم این تسهیلات را در روستاها را پرداخت و هیچ محدودیتی نداریم.

شناسه خبر : 11297

این خبر رو هم ببینید

ناگفته هایی از طالبان/ به قلم دکتر مهدی فرمانیان

یک تار موی اسلامگرایان را با کل هیکل سکولارها معاوضه نمی کنیم؛ اما از خشونت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =