خانه / فرهنگی / معاون امور فرهنگی و جواانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان کفت : شورای فرهنگی روستاهای شهرستان سنندج تشکیل شد.

معاون امور فرهنگی و جواانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان کفت : شورای فرهنگی روستاهای شهرستان سنندج تشکیل شد.

سایت کرد نور : مکتبداری از تشکیل شورای فرهنگی  در 4 بخش شهرستان سنندج ( مرکزی ، کلاترزان ، حسین آباد و سیروان ) خبر داد.

به گزارش سایت کرد نور از سنندج : معاون امور فرهنگي و جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان از تشکيل شوراي فرهنگي روستاهاي کردستان در راستاي جذب حداکثري جوانان به مباحث فرهنگي و تحقق اهداف سازماني در روستاهاي تابعه استان کردستان خبر داد .
فرهنگ مکتب داري اظهار کرد : اين طرح در ابتدا در ۴ بخش شهرستان سنندج ، در بخش مرکزي با محوريت روستاي سروآب قاميش ، بخش کلاترزان با محوريت شويشه ، بخش سيروان با محوريت گلين و بخش حسین آباد با محوريت حسن آباد تشکيل شده است .
وي با اشاره به اين مطلب که شورا به صورت پايلوت در اين بخش ها تشکيل شده است ، افزود : انتظار مي رود با برنامه ريزي جامع تر در آينده نزديک شاهد تشکيل شوراي فرهنگي در تمامي روستاهاي کردستان باشيم.
معاون امور فرهنگي و جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان بيان کرد : هدف از تشکيل شورا در روستاها جلوگيري از موازي کاري دستگاه ها و نهادهاي مستقر در روستاها است.
مکتب داري يادآور شد : ساماندهي و شکل گيري کليه فعاليت ها در حوزه هاي اجتماعي ، فرهنگي ، ورزشي و جذب جوانان به مباحث اجتماعي و فرهنگي از ديگر اهداف تشکيل شورا فرهنگي روستاها است.
وي ادامه داد : برنامه ريزي جامع و مدون در حوزه هاي فرهنگي ، اجتماعي ، اقتصادي ، فرهنگي ، سياسي و ورزشي براي جوانان يکي از اولويت هاي کاري معاونت امور فرهنگي و جوانان است.
معاون امور فرهنگي و جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان گفت : دشمنان با هدف صدمه زدن به افکار جوانان هجمه هاي فرهنگي را راه اندازي کرده اند و تنها راه مقابله با اين فتنه بصيرت افزايي و ارائه برنامه هاي متناسب با نياز جوانان است.
مکتب داري اظهار کرد : ترويج سبک زندگي اسلامي – ايراني در بين جوانان يکي ديگر از برنامه هاي مهم حوزه جوانان است.
وي افزود : انتظار مي رود با برنامه ريزي مناسب در آينده نزديک شاهد حضور حداکثري جوانان در حوزه هاي مختلف اجتماعي و اقتصادي باشيم و فتنه هاي دشمنان را در بحث هجمه هاي فرهنگي خنثي کنيم.

شناسه خبر : 5027

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 18 =