خانه / اجتماعی / معاون برنامه‌ریزی فرمانداری سقز خبر داد کاهش ۲۳ درصدی طلاق در سقز

معاون برنامه‌ریزی فرمانداری سقز خبر داد کاهش ۲۳ درصدی طلاق در سقز

محروم شدن فرزندان از نعمت‌ خانواده، افزایش نرخ کودکان خیابانی، اعتیاد و غیره از تاثیرات پدیده طلاق شوم است

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، اسماعیل رستم‌پور ظهر امروز در نخستین جلسه شورای اجتماعی شهرستان سقز از کاهش ۲۳ درصدی آمار طلاق در این شهرستان خبر داد.
وی با بیان اینکه پدیده طلاق، به عنوان یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی بر تمامی جوانب زندگی فردی و اجتماعی زندگی انسان اثر می‌گذارد، افزود: محروم شدن فرزندان از نعمت‌ خانواده، افزایش نرخ کودکان خیابانی، اعتیاد و غیره از تاثیرات این پدیده شوم است.
وی نقش آموزش پیش از ازدواج در راستای کاهش طلاق را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: ارائه این آموزش‌ها سطح آگاهی و فرهنگی خانواده‌ها را افزایش و این مهم موجب کاهش آسیب‌ها در جامعه می‌شود.
وی کمرنگ شدن باورها و اعتقادات در زندگی را یکی دیگر از دلایل افزایش آسیب‌ها در اجتماع برشمرد و گفت: در شهرستان سقز با انجام اقداماتی از جمله  برگزاری دوره‌های آموزش مهارت زندگی، برگزاری همایش طلاق و مشاوره‌های قبل از ازدواج در زمینه کاهش طلاق روند مطلوبی وجود دارد.
معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه سقز به نقش روحانیان، معلمان، اساتید دانشگاه و ورزشکاران در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد اشاره کرد و گفت: استواری و تحکیم روابط خانوادگی در بهبود روابط اجتماعی و کاهش مشکلات جامعه نقش ارزنده و مثبت دارد.
رستم پور در ادامه آگاه‌سازی مردم پیرامون معضلات و آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر را ضروری دانست و  تصریح کرد: این امر باید از محیط‌های آموزشی از جمله مدارس و دانشگاه‌ها آغاز و به جامعه گسترش یابد.
وی استفاده مناسب از تمامی امکانات و فرصت‌ها برای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد علمی را از دیگر موارد تاثیرگذار در کاهش آسیب‌ها برشمرد و افزود: در همین راستا و به منظور بهره‌گیری از یافته‌های علمی و تجارب در زمینه آسیب‌های اجتماعی دو همایش با محوریت طلاق واعتیاد در شهرستان سقز برگزار شد.
وی در پایان با تاکید بر اینکه متکدیان چهره شهر را نابسامان کرده‌اند، افزود: دستگاه‌های مربوطه در راستای شناسایی و جمع‌آوری متکدیان به صورت جدی وارد عمل شوند تا این افراد از سطح شهر جمع‌آوری شود.

شناسه خبر : 8561

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =