خانه / اجتماعی / معاون منابع انسانی استاندار کردستان : طرح انسداد مبادی بیسوادی از ابتدای مهر در کردستان اجرا می‌شود .

معاون منابع انسانی استاندار کردستان : طرح انسداد مبادی بیسوادی از ابتدای مهر در کردستان اجرا می‌شود .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان از آغاز طرح انسداد مبادی بیسوادی از ابتدای مهر در این استان خبر داد و گفت: دستگاه‌های دیگر باید آموزش و پرورش را در این طرح یاری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حسین فیروزی عصر امروز در شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان کردستان، اظهار کرد: مصمم هستیم با اجرای اهداف برنامه پنجم توسعه، درصد بیسوادی در این استان را به صفر برسانیم.
وی با بیان اینکه تحقق این موضوع، عزم تمامی مردم و دستگاه‌های مختلف را می‌طلبد، گفت: باید از همه ظرفیت‌های موجود در استان، برای سوادآموزی استفاده شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، بیسوادی را یک بیماری در استان دانست و افزود: عوامل این موضوع، باید سبب‌شناسی و آسیب‌شناسی شود.
فیروزی با یادآوری انجام اقداماتی در خصوص شناسایی بیسوادان، خاطرنشان کرد: لازم است دستگاه‌های خدمت‌رسان، همراهی بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به لزوم انجام کار پژوهشی در این راستا، گفت: این امر به منظور سنجش عوامل ماندگاری بیسوادی و تعیین میزان حل این موانع، لازم است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، خواستار برنامه‌ریزی عملیاتی در این رابطه و پرهیز از پراکنده‌کاری شد و گفت: تمامی انرژی‌ها باید به صورت متمرکز در مسیر نیل به هدف اصلی قرار گیرد.
فیروزی با بیان اینکه طی ۴۵ روز آینده باید آمار بیسوادان در شهرها و روستاهای استان به طور کامل احصا شود، از رسانه‌ها خواست پیگیر میزان تحقق هدفگذاری به منظور سوادآموزی و ارتقای سواد ۲۳ هزار نفر در سال جاری که توسط مدیران آموزش و پرورش اعلام شد، باشند.
وی با تأکید بر اهمیت طرح انسداد مبادی بیسوادی گفت: لازم است در این طرح اولیای دانش‌آموزان را نسبت به جوانب طرح، کاملا حساس کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان با بیان اینکه این طرح از ابتدای مهر ماه اجرایی می‌شود، تصریح کرد: دستگاه‌های دیگر باید آموزش و پرورش را در این طرح یاری کنند.

شناسه خبر : 8405

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفده =