خانه / اجتماعی / معاون منابع انسانی استاندار کردستان : طرح انسداد مبادی بیسوادی از ابتدای مهر در کردستان اجرا می‌شود .

معاون منابع انسانی استاندار کردستان : طرح انسداد مبادی بیسوادی از ابتدای مهر در کردستان اجرا می‌شود .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان از آغاز طرح انسداد مبادی بیسوادی از ابتدای مهر در این استان خبر داد و گفت: دستگاه‌های دیگر باید آموزش و پرورش را در این طرح یاری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حسین فیروزی عصر امروز در شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان کردستان، اظهار کرد: مصمم هستیم با اجرای اهداف برنامه پنجم توسعه، درصد بیسوادی در این استان را به صفر برسانیم.
وی با بیان اینکه تحقق این موضوع، عزم تمامی مردم و دستگاه‌های مختلف را می‌طلبد، گفت: باید از همه ظرفیت‌های موجود در استان، برای سوادآموزی استفاده شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، بیسوادی را یک بیماری در استان دانست و افزود: عوامل این موضوع، باید سبب‌شناسی و آسیب‌شناسی شود.
فیروزی با یادآوری انجام اقداماتی در خصوص شناسایی بیسوادان، خاطرنشان کرد: لازم است دستگاه‌های خدمت‌رسان، همراهی بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به لزوم انجام کار پژوهشی در این راستا، گفت: این امر به منظور سنجش عوامل ماندگاری بیسوادی و تعیین میزان حل این موانع، لازم است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، خواستار برنامه‌ریزی عملیاتی در این رابطه و پرهیز از پراکنده‌کاری شد و گفت: تمامی انرژی‌ها باید به صورت متمرکز در مسیر نیل به هدف اصلی قرار گیرد.
فیروزی با بیان اینکه طی ۴۵ روز آینده باید آمار بیسوادان در شهرها و روستاهای استان به طور کامل احصا شود، از رسانه‌ها خواست پیگیر میزان تحقق هدفگذاری به منظور سوادآموزی و ارتقای سواد ۲۳ هزار نفر در سال جاری که توسط مدیران آموزش و پرورش اعلام شد، باشند.
وی با تأکید بر اهمیت طرح انسداد مبادی بیسوادی گفت: لازم است در این طرح اولیای دانش‌آموزان را نسبت به جوانب طرح، کاملا حساس کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان با بیان اینکه این طرح از ابتدای مهر ماه اجرایی می‌شود، تصریح کرد: دستگاه‌های دیگر باید آموزش و پرورش را در این طرح یاری کنند.

شناسه خبر : 8405

این خبر رو هم ببینید

یک بانو با نگاهی از جنس توانستن/از ویلچرنشینی تا نویسندگی ۳۲ عنوان کتاب

سیده عطیه شیخ‌احمدی، بانوی سنندجی که براثر یک اتفاق از گردن به پایین قطع نخاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نوزده =