خانه / اجتماعی / معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان: ساماندهی مرز باشماق نیازمند تلاشی فراتر از وظایف اداری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان: ساماندهی مرز باشماق نیازمند تلاشی فراتر از وظایف اداری است

سنندج-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: رفع موانع و مشکلات مرز باشماق مریوان نیازمند کار مداوم و پیگیرانه است و ساماندهی آن تلاشی فراتر از وظایف اداری نیاز دارد.


به گزارش کردنور، حسین فیروزی شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه مقابله با تحریم‌های استان کردستان، به دستورالعمل ابلاغی به استان‌ها برای اجرای برنامه‌هایی برای مقابله با تحریم‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: این دستورالعمل شامل دو بخش است که بخش اول آن شامل مشکلات و موانعی است که در استان قابل حل است و درباره آن باید تصمیم‌گیری شود و بخش دوم مسائلی است که در استان قابل حل نیست و باید آنها را دسته بندی و برای رفع آن به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارجاع داده شود.

وی با بیان اینکه از جمله موضوعات قابل حل در استان موضوع تنظیم بازار است، افزود: مشکلاتی در این بخش وجود داد و انتظار داریم در سطح ملی و برای کاهش قیمت‌ها کالاهای اساسی بیشتری به کردستان تخصیص داده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: برای کاهش قیمت برخی از کالاها در استان تدابیری از جمله برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در همه شهرستان‌ها اندیشیده شده است.

فیروزی یادآور شد: عرضه مستقیم کالا تا سه روز آینده در همه شهرستان‌ها اجرایی می‌شود و این امر می‌تواند به ثبات بازار کمک کند.

وی با بیان اینکه بواسطه تحریم‌ها و جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور مشکلاتی بوجود آمده است، بیان کرد: در شرایط کنونی لازم است ادارات و سازمان‌های دولتی از بخشی نگری پرهیز کنند تا بتوانیم ثبات و آرامش را به بازار برگردانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در ادامه سخنان خود از خواب چهار روزه کامیون‌های ترانزیتی در مرز باشماق انتقاد کرد و گفت: لازم است جهت سرعت بخشیدن به صادرات این مشکل برطرف شود و این مسئله با یک هماهنگی درون استانی قابل حل است.

فیروزی با بیان اینکه طولانی شدن زمان خواب کامیون‌های ترانزیتی به صادرات استان ضربه می‌زند از طرح تسهیل صادرات تا پایان فروردین ماه سال آینده خبرداد و افزود: با توجه به تحولات مثبت ایجاد شده در عراق و سوریه چشم‌انداز روشنی پیش روی مرزهای استان کردستان است.

وی با بیان اینکه همین مسئله ثابت می‌کند که ما به کار جدی تر و شبانه روزی در مرز باشماق نیاز داریم، اظهار داشت: رفع موانع و مشکلات مرز باشماق، نیازمند کار مداوم و پیگیرانه است و از مدیران درخواست دارم امورات مرز را همچون کارهای روتین و وظایف اداری نگاه نکنند.

شناسه خبر : 22767

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به عملکرد رئیس جمهوری در یک سال گذشته/دکتر شبان شهیدی مؤدب

البته در هرگونه ارزیابی عملکرد رئیس‌ ‌جمهوری، شرایط متعددی را باید در نظر گرفت؛ از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =