خانه / سیاسی / معاون هماهنگی امور اقتصادی کردستان: خرداد ماه آخرین مهلت جذب اعتبارات اشتغال فراگیر در کردستان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی کردستان: خرداد ماه آخرین مهلت جذب اعتبارات اشتغال فراگیر در کردستان است

سنندج – معاون هماهنگی امور اقتصادی کردستان گفت: اواسط خرداد ماه امسال آخرین مهلت جذب تسهیلات اشتغال فراگیر و توسعه پایدار روستایی است.


حسین فیروزی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت:  سامانه کارا که دبیرخانه شورای عالی اشتغال وعده داده بود که شهریور سال گذشته اغاز بکار کند در اسفند ماه این اقدام اجرایی شد.

وی عنوان کرد:  عملکرد بانک های استان به غیر از بانک ملت در پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال فراگیر با متوسط کشوری فاصله ای ندارند.

وی به علت موفقیت بانک ملت  در استان اشاره کرد و افزود: مدیر  این بانک شخصا  تسهیلات به متقاضیان را رصد و از واحدها بازدید می کرد و این اقدام منجر به تسهیل در پرداخت ها شده و پیشنهاد می شود این روش را سایر مدیران بانک ها هم بکار گیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی کردستان ادامه داد: از مدیران هشت بانک عامل دیگر در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر خواهان این نحوه عملکرد هستیم.

فیروزی با اعلام اینکه تا اواسط خرداد ماه سال جاری فرصت جذب اعتبار داریم، افزود: قطعا اگر میزان سهمیه اعطایی به استان را جذب نکنیم سایر استان ها جذب خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه مسئله بیکاری استان قابل مقایسه با سایر استان ها نیست، گفت: میانگین بیکاری استان در ۹ ماهه اول سال ۹۶ تغییر محسوسی نسبت سال ماقبل آن نداشته است.

وی با بیان اینکه منشا آمار بیکاری در کشور ما مرکز آمار است و این مرکز مرجع مورد قبول است، گفت: ۱۲.۱ درصد میانگین  بیکاری کشور بوده و در کردستان هم همین میزان بوده است‌.

معاون هماهنگی امور اقتصادی کردستان ادامه داد: اگر آمار فصل به فصل بیکاری در استان را نظر بگیریم در فصل های پاییز و زمستان میزان بیکاری ما افزایش پیدا می کند.

فیروزی اولویت نخست استان را رسیدگی به بیکاری و ایجاد اشتغال خواند و گفت۶۴۲ میلیارد تومان از سهمیه اشتغال فراگیر سال گذشته و ۲۶۰ میلیارد تومان طرح توسعه روستایی  استان است که باید تا دو ماه دیگر این مبالغ را جذب کنیم.

وی اضافه کرد: بانک ها تا سقف سهمیه مذکور طرح ها را پذیرش کنند و هیچ محدودیتی را قائل نشوند فقط پرداخت تسهیلات منوط به تخصیص اعتبارات خواهد بود.

وی اظهارداشت: ۴۵ درصد اشتغال توسعه پایدار روستایی مربوط به بخش کشاورزی، ۱۰ درصد صنعت و ۱۰ درصد هم گردشگری است.

شناسه خبر : 21569

این خبر رو هم ببینید

آمریکا همه دیپلمات‎های خود را از ونزوئلا خارج می‎کند

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد از آنجه که حضور دیپلمات‌های آمریکایی سیاست واشنگتن در قبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =