خانه / علمی / معرفی دانشگاه فرهنگیان نیازمند همکاری ائمه جمعه و روحانیون است

معرفی دانشگاه فرهنگیان نیازمند همکاری ائمه جمعه و روحانیون است

به گزارش خبرنگار مهر، جهانبخش محبی نیا ظهر امروز شنبه در دیدار با امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان تازه تاسیس شده است و به همین دلیل در گام نخست ما باید این دانشگاه را در جامعه معرفی کنیم.

وی با اشاره به اهمیت معرفی دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور عنوان کرد: ائمه جمعه و روحانیون عزیز می توانند با استفاده از تریبون خود نسبت به معرفی این دانشگاه اقدام کنند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ واحد آموزشی دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور فعالیت می کند و این مهم بهترین ظرفیت در راستای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در آموزش و پرورش کشور است.
وی با بیان اینکه رسالت اصلی دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم است، افزود: معلمی شغل بسیار مهمی است و در همین راستا دانشگاه فرهنگیان نیز رسالت مهمی همچون تربیت معلم بر عهده دارد و با نگاه به این مهم می توان جایگاه و اهمیت این دانشگاه را به خوبی مشاهده کرد.
محبی نیا با اشاره به برنامه های متعدد دانشگاه فرهنگیان در راستای توسعه فعالیت های آموزشی گفت: توسعه دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور با هدف تامین نیازهای آموزش و پرورش و همچنین تربیت معلمانی توانمند یکی از رسالت های اصلی ماست و انتظار می رود که در این راستا از تمامی ظرفیت های در اختیار بهره برداری شود.
وی در پایان عنوان کرد: انتظار می رود که در استانهای مختلف کشور بتوانیم از ظرفیت های علمی و نیروی انسانی به خوبی بهره برداری کرده و زمینه را برای توسعه دانشگاه فرهنگیان در تمامی بخش ها فراهم کنیم چرا که توسعه دانشگاه در نهایت باعث توسعه همه جانبه کشور می شود.

شناسه خبر : 20413

این خبر رو هم ببینید

کرونای انگلیسی به کردستان رسید

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از سه بیمار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =