خانه / جریانات تکفیری / مفتی اهل سنت عراق: اهل سنت همواره برای جهاد با آمریکایی‌ها آمادگی دارند مفتی اهل سنت در عراق تأکید کرد، اکثریت شیعیان و اهل سنت برای جهاد علیه آمریکایی‌ها و خروج نظامیان آمریکایی از عراق آمادگی دارند.

مفتی اهل سنت عراق: اهل سنت همواره برای جهاد با آمریکایی‌ها آمادگی دارند مفتی اهل سنت در عراق تأکید کرد، اکثریت شیعیان و اهل سنت برای جهاد علیه آمریکایی‌ها و خروج نظامیان آمریکایی از عراق آمادگی دارند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت شیخ «مهدی الصمیدعی» مفتی اهل سنت در عراق با اشاره به آمادگی اکثریت شیعیان و اهل سنت برای جهاد علیه آمریکایی ها تأکید کرد که اهل سنت نیز برای جهاد علیه آمریکایی‌ها و اخراج نظامیان آمریکایی آماده هستند.

طبق گزارش وبگاه «المعلومه» شیخ الصمیدعی افزود که از هر ۱۰ شیعه، هشت نفر اهل مقاومت بوده و آماده اخراج نظامیان آمریکایی هستند و بسیاری از طرف‌ها از جمله سید «مقتدی صدر» با گزینه مقاومت از ما حمایت می‌کنند.

وی همچنین گفت: «اهل سنت که از ظلم‌های زیادی رنج برده است، نسبت به سال ۲۰۰۳ آمادگی بیشتری برای جهاد علیه نظامیان آمریکایی دارند و می‌توانند از کشورهای زیادی سلاح به دست آورند».

دی ماه گذشته به دنبال اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد‌الشعبی در بغداد، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد.

در سال ۲۰۱۴ حدود پنج هزار نظامی آمریکایی در قالب ائتلاف بین‌المللی در پایگاه‌های نظامی عراق مستقر شده‌اند.

شناسه خبر : 23679

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =