خانه / اجتماعی / مناطق حاشیه نشینی مشکلات زیادی را در کردستان ایجاد کرده است

مناطق حاشیه نشینی مشکلات زیادی را در کردستان ایجاد کرده است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به مشکلات حاشیه نشینی در شهرها گفت: مناطق حاشیه نشینی مشکلات زیادی را در استان کردستان ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کردنور به نقل از خبرگزاری شبستان از سنندج، جمال ارشدی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان امروز در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی استان که در سالن جلسات اداره بهزیستی شهرستان سنندج با حضور مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی برگزار شد، گفت: ۵۲ محله حاشیه‌نشین در کردستان  وجود دارد که ۱۷ محله از این تعداد در سنندج  قرار گرفته است و این مناطق حاشیه نشینی مشکلات زیادی را برای استان ایجاد کرده است.
وی با اشاره به تعداد محله های حاشیه نشینی در شهرهای استان افزود: همچنین در شهرهای سقز ۷ محله، مریوان ۵ محله، بیجار ۵ محله، قروه یک محله، کامیاران یک محله، بانه ۱۳ محله و دیواندره ۲ محله حاشیه نشینی وجود دارد.
 
این مقام مسئول اظهار داشت: با همکاری تمام دستگاه‌ها اقدامات خوبی در این مناطق حاشیه نشینی برای کاهش آسیب های اجتماعی انجام شده است.
وی افزود: در حوزه آسیب های اجتماعی در استان اقدامات خوبی صورت گرفته شده که از جمله این اقدامات این است که امسال در حال حاضر از طریق وزارت کشور ۹۱۰ میلیون تومان در این حوزه جذب کرده‌‌ایم.
ارشدی با اشاره به فعالیت سازمان های مردم نهاد اذعان کرد: هم اکنون در استان ۴۰۰ سازمان مردم نهاد فعال وجود دارد، که نهایت تلاش را برای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه انجام می دهند  و ما تمام نیروی  خود را روی این سازمان‌ها گذاشته‌ایم.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در ادامه افزود: سپاه بیت‌المقدس کردستان سال گذشته اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای بحث آسیب‌های اجتماعی اختصاص داده است و این اعتبار کمک خوبی به کاهش آسیب های اجتماعی در استان بود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برای حل مشکل آسیب‌های اجتماعی تنها یک متغییر ملاک نیست زیرا که کنترل تمام این متغیرها برای یک دستگاه به تنهایی ممکن نیست و همه دستگاه‌ها باید برای مقابله با کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش جدی داشته باشند.

شناسه خبر : 6049

این خبر رو هم ببینید

رهبر انقلاب: مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند که نشان‌دهنده دوصدایی نباشد

حضرت آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند: مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =