خانه / اجتماعی / من از وضعیت فعلی توسعه کردستان شرمسارم

من از وضعیت فعلی توسعه کردستان شرمسارم

وضعیت فعلی کردستان قابل دفاع نیست و من از این وضعیت شرمسارم و تا یک ملت شرم از عقب‌ماندگی نداشته باشد پیشرفت حاصل نمی‌شود و نخستین قدم برای پیشرفت تغییر ذهنیت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علی ربیعی شامگاه پنجشنبه در ششمین جلسه شورای اداری استان کردستان با اعلام سلام ویژه رئیس جمهور به مردم کردستان در هفته دولت اظهار داشت: شهیدان باهنر و رجایی اهل ادب و فداکاری فراوان بودند و گمشده امروز جامعه ما ترکیبی از اخلاق و منش شهیدان رجایی و باهنر است.
 
وی افزود: تفکر کور و افراطی که رجایی و باهنر را به شهادت رساند امروز هم به نوعی در افکار گروهک‌های تروریستی چون داعش که در منطقه فعال هستند نمود دارد و انسان‌های امروز هنوز با تفکرهای مصیبت بار روبرو و هنوز بهای تفکرات جاهلانه را می‌پردازند.
 
ربیعی با اعلام اینکه کردستان بدون اغراق سرزمین و جغرافیای بزرگواری‌هاست به ویژگی‌های مردم کردستان اشاره و خاطرنشان ساخت: درهم آمیختگی هویت ملی و قومی از مردم منطقه افرادی نمونه ساخته و کردستان را به عنوان یک منطقه خاص در کشور مطرح کرده است.
 
ربیعی با اشاره به وضعیت کنونی حاکم در استان کردستان گفت: وضعیت فعلی کردستان قابل دفاع نیست و من از این وضعیت شرمسارم و تا یک ملت شرم از عقب‌ماندگی نداشته باشد پیشرفت حاصل نمی‌شود و نخستین قدم برای پیشرفت تغییر ذهنیت است.
 
 
 
منزلت و کرامت انسان‌ها نزد دولت اهمیت ویژه‌ای دارد
 
علی ربیعی تغییر ذهنیت را اصل اول در رشد و توسعه دانست و گفت: با تغییر ذهنیت باید از شرم توسعه نیافتگی بیرون بیاییم و دولت در ۴ مسیر بر روی ریل‌های مناسب توسعه در حال حرکت است.
 
ربیعی به بعد فرهنگی برنامه‌های دولت اشاره کرد و گفت: با تدابیر دولت همه احساس می‌کنیم جامعه آرامش بیشتری از گذشته دارد و همه احساس می‌کنیم فردا وضعیت از امروز بهتر است.
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: منزلت و کرامت انسان‌ها نزد دولت اهمیت ویژه‌ای دارد و اخلاق در همه ابعاد نزد دولت ارزشمند است و بنای دولت بر اخلاق‌مداری است.
 
ربیعی گفت: دولت بر حفظ آبروی افراد در دستگاه‌های مختلف تاکید دارد و احترام به نهادهای مدنی  و افزایش سرمایه‌های اجتماعی و اعتماد سازی دردستور کار دولت است.
 
 
 
سیاست تمایز بین فرهنگ‌ها و قومیت‌ها هرگز در دستور کار دولت نیست
 
وی به سیاست‌های دولت در قبال قومیت‌ها اشاره کرد و گفت: دولت به همه هویت‌های ایرانی بعنوان یک ظرف واحد نگاه می‌کند و سیاست تمایز و ایجاد حساسیت بین فرهنگ‌ها و قومیت‌ها هرگز در دستور کار دولت نیست.
 
ربیعی اظهار کرد: پیشروترین سیاست‌ها در مورد قومیت‌ها در چارچوب نظرات مقام معظم رهبری است و با احترام به همه هویت‌های موجود در ایران باید مفهوم توسعه را در ایران به پیش ببریم.
 
وزیر کار افزود: دولت سیاست‌های حقوق شهروندی را با جدیت رصد و پیگیری می‌کند و بزودی تابوهای کهن و موجود در ذهنیت مردم در مورد حقوق شهروندی شکسته می‌شود.
 
 
 
دولت با منطق گفتگو هزینه‌های تحمیل شده به ملت ایران را کاهش داد
 
وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بر اثر نوع رفتار ما اسلام‌هراسی و ایران هراسی گفتمان مسلط در جامعه بین‌المللی شده بود، گفت: دولت با تدابیر ویژه هراس بین‌المللی را از میان برده و امروزه افکار عمومی دنیا ایران را کشوری دارای منطق گفتگو تلقی می‌کنند.
 
 
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: کسانی که در مذاکرات مقابل ما هستند به بی‌منطقی محکوم می‌شوند و این بازی برد برد برای ماست و ما با منطق گفتگو هزینه‌های تحمیل شده به ملت ایران را کاهش دادیم.
 
ربیعی به شکست رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه اشاره و خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی زمانی از مجامع بین المللی علیه ایران قطعنامه می‌گرفت اما امروزه علاوه بر شکست در جنگ غزه به عنوان یک رژیم کودک‌کش، جنایتکار بی‌منطق و منزوی حتی در شبکه‌های اجتماعی معرفی شد.
 
وی گفت: ما در حوزه سیاسی نیازمند تدبیر هستیم و ایران به عنوان نکته اتکای دموکراسی منطقه باید به یک کشور نمونه تبدیل شود.
 
 
 
دولت برای تحقق سیاست‌های رفاهی خود تا بحال ۵ میلیون نفر را بیمه کرده است
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به سیاست‌های اجتماعی دولت هم اشاره کرد و گفت: دولت به مسائل رفاهی به عنوان یک سیاست جامع نگاه می‌کند و از جمله سیاست‌های دولت در این مسیر بیمه کردن ۵ میلیون نفر بوده که مطالعات نشان می‌دهد که بیشتر آنها از جمعیت حاشیه‌نشین شهرها بودند.
 
ربیعی تاکید کرد: تعدادی از ایرانیان تاکنون نمی‌توانستند هیچ نوع دفترچه بیمه‌ای داشته باشند و دولت یازدهم مشکل آنها را حل کرد و این از نتیجه تدابیر اجتماعی دولت بود.
 
وی گفت: دولت ۷٫۵ میلیون نفر را تحت پوشش یارانه کالایی قرار داده و برنامه ما این است که افراد تحت پوشش تا پایان سال ۹۳ به ۱۰ میلیون نفر برسند.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: دولت نظام چندلایه اجتماعی را در برنامه‌های اجتماعی دنبال می‌کند و به دنبال ایجاد تحول بنیادین در بیمه عشایر است.
 
 
 
اولویت سیاست‌های دولت مبارزه با فساد است
 
ربیعی به سیاست‌های مبارزه با فساد دولت اشاره کرد و گفت: دولت نه در قالب شعار بلکه با برنامه و بدون اینکه بخواهد آبروی کسی را ببرد مبارزه با فساد را در دستور کار خود قرار داده و آن را با جدیت دنبال می‌کند.
 
وزیر کار تاکید کرد: با افتخار از سیاست موفق و به دور از شعار دولت در مبارزه با فساد دفاع می کنم و اگر جایی در بدنه دولت فساد محرز گردد به شدت با آن برخورد می شود.
 
وی تدبیر دولت را اصلاح نظام مند و اصولی ساختارها برشمرد و تصریح کرد: عوامفریبی و یا آبروریزی برنامه دولت نیست.
 
 
 
دولت اقتصاد ایران را پیش بینی پذیر کرده است
 
وی سیاست‌های اقتصادی دولت را یادآور شد و گفت: به اذعان همه کارشناسان دولت در زمینه کنترل تورم موفق عمل کرده و اگر متغیرهای غیرقابل پیش‌بینی رخ ندهد نرخ تورم را از عدد کنونی پایین‌تر خواهیم آورد.
 
علی ربیعی پیش بینی ناپذیر بودن اقتصاد را از عوامل مهم عدم سرمایه گذاری دانست و گفت: امروز دیگر کسی برای پس انداز طلا وسکه نمی خرد و مدت‌هاست که بازار ارز ثبات به خود می‌بیند.
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: مردم مطمئن باشند موتور تولید کشور در حال حرکت است و با توجه به اینکه شخص رئیس جمهور در هفته ۷ ساعت برای شرکت در جلسات اقتصادی صرف می‌کند وضعیت فعلی بهتر هم خواهد شد.
 
 
 
کانون‌های داخلی توسعه در کردستان ضعیف است
 
ربیعی به وضعیت استان کردستان و عقب‌ماندگی‌های این استان اشاره کرد و گفت: کانون‌های داخلی توسعه در کردستان ضعیف است و این استان اگر بخواهد از وضعیت فعلی خارج شود باید کانون‌های داخلی توسعه به حرکت درآید.
 
وی با اشاره به اینکه استاندار کردستان ذهن توسعه‌ای دارد، گفت: سرمایه‌گذاران بومی باید پای کار بیایند و نباید برای توسعه کردستان  تنها به دولت متکی بود بلکه باید بیس توسعه در کردستان پایه گذاری شود.
 
 
 
راه‌اندازی فازهای دیگر کارخانه لاستیک کردستان را دنبال می‌کنیم
 
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به وضعیت کارخانه لاستیک کردستان اشاره کرد و گفت: فاز یک کارخانه لاستیک کردستان را تکمیل می‌کنیم و راه‌اندازی فازهای دیگر این کارخانه را هم دنبال می‌کنیم و در حوزه پتروشیمی هم آماده‌ایم با برنامه‌های استان همراهی کنیم.
 
ربیعی به مطالعات انجام شده در خوشه‌های صنعتی در شش استان کشور اشاره کرد و گفت: کردستان یکی از این استان‌هاست و در این زمینه در آینده نزدیک شاهد تحولاتی خوب خواهیم بود.
 
وی تاکید کرد:‌ اگر بخواهیم وضعیت فعلی کشور تغییر کند باید تلاش‌هایمان را مضاعف کرده و ارتباط بین دستگاهی را عمق ببخشیم./الف
 
 
۷ شهريور ۹۳

شناسه خبر : 8469

این خبر رو هم ببینید

رهبر انقلاب: نباید بگذاریم اختلاف در کشور رخ دهد/ در ایران شیعه و سنی در کنار هم قرن‌هازندگی کردند و می‌کنند

رهبر معظم انقلاب با تحسین گرایش مردمی و محسوس دولت، تقویت و تکمیل این حرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =