خانه / اجتماعی / ناهید مرادی یک، دو، سه… همه بگین سیب

ناهید مرادی یک، دو، سه… همه بگین سیب

به اذن خداوند لبخند دریچه‌ی ثابت و مطمئنی است در برابر نگرانی‌ها، بی حوصلگی‌ها و دلتنگی‌ها، همانگونه که برحفظ وحراست جسم در برابر بیماری‌ها و فشارهای روانی می افزاید و از ترشی معده می کاهد.

 
خنده بر هر درد بی درمان دواست       هرکه می خندد، ثناگوی خداست.
 
تبسم و گشاده‌رویی نقش موثری در سلامتی روانی وجسمی انسان دارد. همانگونه که تاثیر مثبتی در مسیر و زندگی اجتماعیش دارد. بررسی‌های روانی اشاره به این دارد که تبسم احساس خوشبختی واعتماد به نفس در انسان را افزایش می‌دهد.
 
به اذن خداوند لبخند دریچه‌ی ثابت و مطمئنی است در برابر نگرانی‌ها، بی حوصلگی‌ها و دلتنگی‌ها، همانگونه که برحفظ وحراست جسم در برابر بیماری‌ها و فشارهای روانی می افزاید و از ترشی معده می کاهد.
 
همچنین لبخند سلاحی است در برابر چین وچروک‌های صورت و پویایی ذهن را تحریک می‌کند، وعلاوه بر اینها باعث افزایش آگاهی انسان میشود و برتفکرعمیق و رشد توانایی‌های تازه می افزاید.
 
همچنین لبخند باعث میشود انسان همیشه خوش بین باشد و خوش بینی اصلی مهم در زندگی انسان است، دانشمندان دانشگاه لومایلند در کالیفورنیا می گویند: خوش بینی قدرت تحمل انسان را در زمان بلا و سختیها و فشارهای زندگی افزایش می‌دهد. همانگونه که نقش فعالی در تعلقات و وابستگی‌های اجتماعی وخانوادگی وهمچنین اقتصادی دارد.
 
 ضرب المثل چینی می گوید: کسی که به نیکویی لبخند نمی‌زند شایسته نیست که فروشگاه اداره کند.
 
در یک محل تجاری تحقیقی بعمل آمده بود که از کارکنان آنجا درخواست شده بود به مدت ۲ماه در برابر مشتریان لبخند نزنند و در نهایت ملاحظه شد که درآمد آنجا معادل ۶۰درصد کاهش یافته بود.
 
شریعت اسلامی در زندگی بشری هیچ چیزی را بدون راهنمایی ترک نکرده است واسلام قبل از تحقیقات غرب وشرق بر تبسم واهمیت روانی واجتماعی آن تشویق کرده  است اما بررسی‌های روانی واجتماعی در جوامع اسلامی آنرا تبیین ننموده تا راه بر شرق وغرب آسان گردد.
 
پیامبر- صلی الله علیه و سلم- فرمودند: نسبت به برادرت از هیچ نیکی کوتاهی نکن هر چند ملاقات او با رویی گشاده باشد.
 
وهمچین فرمود: تبسم تو در دیدار با برادرت دارای صدقه و پاداشی است.
 
شخصی به رسول اکرم گفت: مرا به عملی که موجب طاعت خداوند شود راهنمایی کن، پیامبر- صلی الله علیه و سلم- فرمودند: عصبانی نشو و سه مرتبه این جمله را تکرار کرد.
 
مرا باور کن! شاید لبخند تو نزد خودت بی اهمیت باشد اما برای دیگران چیز با اهمیتی باشد

شناسه خبر : 9735

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =