خانه / فرهنگی / نخستین دانشگاه علمی کاربردی طب انتقال خون در کردستان تاسیس شد

نخستین دانشگاه علمی کاربردی طب انتقال خون در کردستان تاسیس شد

سنندج- نخستین دانشگاه علمی کاربردی طب انتقال خون کشور در کردستان تاسیس شد و در دو رشته تحصیلی در مقطع کاردانی از متقاضیان ثبت نام به عمل می آورد.

به گزارش خبرگزاری کُرد نور به نقل از روابط عمومی انتقال خون استان کردستان، مدیرکل انتقال خون استان کردستان گفت: طرح تاسیس دانشگاه علمی کاربردی طب انتقال خون برای نخستین بار در کشور توسط اداره کل انتقال خون استان کردستان مطرح شد و با آغاز سال تحصیلی پیش رو این دانشگاه در دو رشته تحصیلی مقطع کاردانی از دانشجویان متقاضی ثبت نام به عمل می آورد.
محمد سعید کریمیان با بیان اینکه این واحد وابسته به وزارت علوم است و با همکاری و تحت نظر موسسه آموزش عالی طب انتقال خون کشور تاسیس شده است، اظهارداشت: این مرکز با هدف ارتقا سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف خدمات سلامت پزشکی و طب انتقال خون و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان دیپلم تشکیل و با به‌کارگیری و سازمان‌دهی امکانات، منابع بخش دولتی و خصوصی نسبت به برگزاری دوره‌های علمی و کاربردی در مقطع کاردانی مرتبط با طب انتقال خون اقدام می‌کند.
وی بیان کرد:هدف این واحد، فراهم آوردن موجبات مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیر دولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور به خصوص استان کردستان و سایر استان های غرب کشور می‌باشد به نحوی که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آن‌ها محول می‌شود، دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.
وی در خصوص رشته های تحصیلی که در دفترچه ثبت نام این واحد دانشگاهی درج شده است ادامه داد: نخستین پذیرش در مقطع کاردانی است و رشته های تکنسین تجهیزات پزشکی آزمایشگاه های تشخیص طبی و تکنسین انتقال خون نگهداری و حمل فرآورده ها مصوب و در دفترچه ثبت نام مندرج است.
مدیرکل انتقال خون استان کردستان اظهار داشت: تربیت نیروی متخصص و کارآمد و آگاه به استاندارد های روز و صاحب دانش علمی در زمینه خدمات سلامت پزشکی نظیر جمع آوری خون سالم و کافی، نحوه نگهداری صحیح فرآورده های خونی، آشنایی با استانداردها و دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز مرتبط با این علوم چالش هایی است که در صورت رفع آن به وسیله آموزش های علمی و کاربردی راه برای توسعه استان و رسیدن به افق های توسعه علمی منطقه هموار می کند.
وی با اشاره به اینکه استقبال خوبی از مرکز صورت گرفته است و افراد زیادی جویای شرایط و نحوه ثبت نام شده اند، گفت: در صورت استقبال عمومی قطعاً برنامه ریزی های صورت گرفته برای تاسیس رشته های کارشناسی در ترم های تحصیلی آتی و در گام های بعدی کارشناسی ارشد نیز اجرایی خواهد شد.
مرکز علمی کاربردی انتقال خون در جنب دانشگاه فرهنگیان استان کردستان واقع است و علاقه مندان می توانند از تاریخ ۱۴ لغایت ۲۱ مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشوراقدام به ثبت نام کنند.

شناسه خبر : 4339

این خبر رو هم ببینید

وحدت پایدار، ضرورتی ماندگار/ *محمد هادیفر

وحدت در لغت به انسجام و پیوستگی معنا شده که در مقابل تفرقه و کثرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =