خانه / فرهنگی / نخستین شورای امر به معروف اصحاب فرهنگ و هنر کردستان آغاز به کار کرد  

نخستین شورای امر به معروف اصحاب فرهنگ و هنر کردستان آغاز به کار کرد  

نخستین شورای امر به معروف و نهی از منکر ویژه اصحاب فرهنگ و هنر توسط قشر بسیج هنرمندان استان در سنندج آغاز به کار کرد.
 

 
عباس داوودنیا در نخستین جلسه این شورا در سنندج اظهار داشت: به منظور جمع‌بندی و تعیین راهکارهای پیشگیری و اصلاح ناهنجاری‌ها و فرهنگ‌سازی در مواردی که نیاز به ارشاد عمومی دارد این شورا تشکیل شده است.
وی افزود: شورای امر به معروف و نهی از منکر ویژه سازمان بسیج هنرمندان با دربرگیری تمامی رشته‌های هنری و به منظور بررسی و تحلیل ناهنجاری‌ها و موانع پیش‌روی فعالیت‌های این حوزه تشکیل و فعالیت خواهد کرد.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان تصریح کرد: این شورا در سطح استان ۱۲ نفر عضو دارد که به صورت منظم جلسات خود را برگزار نموده و با رصد فعالیت‌های شوراهای شهرستانی به بررسی معضلات و موانع در حوزه فرهنگ و هنر استان می‌پردازند.
داوودنیا افزود: احصای معروفات، احصای موارد اصلی و تفکیک موارد اصلی از فرعی، تعیین اولویت منکرات و معروفات، شناسایی ریشه‌ها و عوامل مؤثر، تصویب راهکارها و مجریان از جمله گام‌های اجرایی این شورا در سطح استان و شهرستان‌ها به شمار می‌آید.
وی خاطر نشان کرد: بررسی اطلاعات دریافتی و اتخاذ تصمیم لازم برای شناسایی منکرات رایج و معروفات متروکه و دسته‌بندی آن‌ها و همچنین بیان اولویت‌ها، تصویب برنامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم برای اجرای راهکارهای پیشنهادی در قشر مربوطه از جمله وظایف این شورا است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان اظهار داشت: نظارت و ارزیابی دقیق بر فعالیت امر به معروف و نهی از منکر رده‌ها و بازخوردگیری و بروزرسانی راهکارها، انعکاس مشکلات و پیشنهاد‌ها به شورای عالی امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج هنرمندان کشور و شناسایی و انعکاس تخلفات سازمان‌یافته، تخلفات مدیریت کلان و مواردی که با روش ایجابی قابل اصلاح نمی‌باشد به مراجع ذی‌صلاح از دیگر وظایف این شوراست.
 

شناسه خبر : 5207

این خبر رو هم ببینید

روایتی تلخ از نداری؛ فقر از پستوی بی عدالتی سرک می کشد

پشت پستوی بی عدالتی سرک می کشد؛ به منزل سرایدار ساختمان می رود و از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =